Ziraat Kartı İnternet Alışverişine Açma Yöntemleri

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Açma

Ziraat kartı internet alışverişine açma işlemi yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın tercih edebileceği pek çok yöntem bulunmaktadır. Okuyucularımız bu yöntemlerden yararlanarak hızlı ve masrafsız bir şekilde Ziraat internet alışverişi açma talebinde bulunabilmektedir. Bu sayede internet üzerinden güvenli bir şekilde ürün alışverişi yapılabilmektedir. Daha öncesinde kartını internet alışverişinde kullanamayan ve bu özelliği açtırmak isteyen kişilerin makalemizde bulunan çeşitli yöntemlerden yararlanması önerilmektedir. Makalemizdeki yöntemler hem güvenli hem de sorunsuz bir şekilde Ziraat Bankası internet alışverişi açma işlemlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Salgın döneminde e ticaret sitelerinin yaygınlaşması ve dışarı çıkmanın sağlık açısından tehlikeli olması sebebiyle internetten alışveriş teşvik edilmektedir. Ancak pek çok bankada olduğu gibi Ziraat Bankası müşterileri de bu hizmeti ilk defa kullanacakları zaman kartlarının bu işleme kapalı olduğunu fark etmektedir. Buna bağlı olarak pek çok banka müşterisi Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır merak etmektedir. Ziraat Bankası, müşterilerinin haklarını ve güvenliklerini korumak amacıyla kredi kartlarını e ticarete kapalı olarak sunmaktadır. Bu özellik çeşitli kanallar üzerinden birkaç dakika içerisinde açılabilmektedir. Ziraat Bankası e ticaret açma yöntemleri aşağıda listelenmiştir.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Açma 2

Müşteri Hizmetleri Yardımıyla Ziraat İnternet Alışverişi Açma

Müşteri hizmetleri yardımıyla Ziraat internet alışverişi açma işlemi yapmak isteyen kişilerin ilk olarak 444 00 00 numarasını araması gerekmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri olarak kullanılan bu numara arandıktan sonra Ziraat kartı internet alışverişine açma için sırasıyla “2” ve “0”tuşlarına basılmalıdır. Daha sonrasında kimlik numarası girilmelidir. Sonraki adımda “2” tuşuna basılmalı ve ardından kart numarası ve şifresi girilmelidir. Böylelikle müşteri hizmetleri yardımıyla kart e ticarete açılabilir. Daha detaylı bir anlatım için “Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma” sayfası ziyaret edilebilir.

Ziraat Mobilden İnternet Alışveriş Açma

Akıllı telefona sahip pek çok Ziraat Bankası müşterisi Ziraat Mobil uygulamasına sahiptir. Bu uygulamanın sağladığı pek çok kolaylık bulunmaktadır. Ziraat mobilden internet alışveriş açma da sağlanan kolaylıklar arasındadır. Kişilerin bu uygulamayı kullanabilmesi için banka ya da kredi kartlarının internet bankacılığına açık olması gerekmektedir. İnternet bankacılığı açık olan kişiler uygulamayı indirdikten sonra Ziraat mobilden internet alışveriş açma için “Kart ayarları” menüsünden yararlanabilir.

İnternet Şubesinden Ziraat Bankası E Ticaret Açma

İnternet şubesi hem hız hem de kolaylık açısından banka müşterilerinin tercih edebileceği en uygun yollardan birisidir. İnternet şubesine giriş yapamayan kişiler “Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma” yazımızdan yararlanabilir. Bu yazımızdaki yolları takip edip şifre alan kişilerin Ziraat Bankası e ticaret açma işlemi için tek yapması gereken “Kart Ayarları” bölümünden “E-ticaret” seçeneğine onay vermektir.

SMS ile Ziraat Kartı İnternet Alışverişine Açma

SMS paketi olan ya da SMS gönderebilecek kadar bakiyesi olan kişiler bu yol ile Ziraat kartı internet alışverişine açma işlemi yapabilmektedir. Bu işlem için 4757 numarasına “EONAY” yazılmalı ve ardından boşluk bırakılarak kredi ya da banka kartının son 6 rakamı girilmelidir.

Şubeden Ziraat İnternet Alışverişi Açma

Ziraat Bankası çalışma saatleri kapsamında şubeler ziyaret edilebilmektedir. Sonrasında sıra alınarak veznedeki çalışanlar yardımıyla Ziraat internet alışverişi açma işlemleri yapılabilir. Genellikle bu işlemler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.