Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma 2021

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi yapmak için makalemizi okuyabilir ve ziraat bankası bloke kaldırma yollarını öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde, bankaların neden farklı bir operatöre geçince mobil bankacılığa bloke koyduğu hakkında da detaylı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Teknolojinin fırsatlar, kolaylıklar, yenilikler ve hız haricinde kırılganlık ve tehlike de getirdiğini bilen banka firmaları, müşterilerinin mağdur olmaması için birtakım önlemler almak zorunda kalmıştır. Bu önlemlerden biri olan sim kart blokesi, numarasını bir operatörden diğerine taşıyan banka müşterilerinin karşısına çıkmaktadır. Bu önlemin sebep olduğu yan etkilerden kurtulmak isteyen ve mobil bankacılık hizmetini tekrardan kullanmak isteyen Ziraat Bankası müşterilerinin Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemini yapmaları gerekmektedir. Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemi farklı bankacılık kanalları üzerinden ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işlemi yapılmadığı taktirde telefon üzerinden herhangi bir bankacılık işlemi yapılamamaktadır. Bu durum farklı mağduriyetlere yol açabileceği için sim kart değişikliği sonrasında zaman kaybetmeden blokenin kaldırılması gerekmektedir. Ziraat Bankası sim kart değişikliği sonrasında yapılması gereken bloke kaldırma işlemleri için müşteri hizmetleri, ATM ve banka şubelerine yetki vermiştir. Bu kanallar kullanılarak, masrafsız ve hızlı bir şekilde Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemi yapılabilmekte ve yeniden mobil bankacılık üzerindeki finansal hizmetler kullanıma açılmaktadır.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma 2

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma ATM

Ziraat sim kart bloke kaldırma ATM üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Bu işlem için banka ya da kredi kartı kullanılması gerekmektedir. Kartın ATM’ye girişi sağlandıktan sonra menüden “Diğer İşlemler” seçilmelidir. Ardından “Bilgi ve Şifre İşlemleri” bölümüne tıklanmalı ve son olarak “Sim Blokesi Kaldırma” seçeneği seçilmelidir. Bloke kaldırma sorusuna onay verildikten sonra işlem tamamlanmaktadır.

Müşteri Hizmetleri ile Bloke Kaldırma

Ziraat Bankası bloke kaldırma işlemleri için kullanılabilecek bir diğer yol müşteri hizmetlerine bağlanmaktadır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00 aranarak bu işlem hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanabilir.

Şubeye Giderek Bloke Kaldırma

Ziraat bankası sim kart bloke kaldırma işlemi bankalarda bulunan müşteri temsilcisi yardımıyla da yapılabilmektedir. Ancak küresel salgının yaşandığı bu dönemde şubelerden ziyade ATM ya da müşteri hizmetlerini kullanmak daha güvenlidir.