Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma işlemleri yapmak isteyen vatandaşlarımız makalemizde bulunan yöntemlerden yararlanabilir. Ancak unutulmamalıdır ki limit artırım talebinin olumlu yanıtlanabilmesi için kişilerin gereken özelliklere sahip olması gerekmektedir. Kredi notu düşük olan, geliri olmayan ya da kredi borcu bulunan kişilerin Ziraat kredi kartı limit arttırma talepleri olumsuz yanıtlanmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi kartlarının limitleri kişilerin talepleri doğrultusunda belirlenmektedir. Üst limitin belirlenmesi esnasında kişilerin pek çok özelliğine bakılmaktadır. Kredi notu bu özelliklerin en önemlisi olarak kabul edilebilir. Eğer kredi kartı başvurusu yapan kişinin kredi notu 1650 ve üzerindeyse sahip olacağı üst limit bit hayli yüksek olabilmektedir. Bu limitin belirlenmesindeki bir diğer etken aylık gelirdir. Kanunlara göre kişilerin aylık kredi ödemeleri belgelenebilir aylık gelirlerinin yarısını geçememektedir. Hal böyle olunca kredi kartları limiti belirlenirken de bu kanun dikkate alınmaktadır. Kredi kartı başvurusu yaparken bilerek limitini düşük tutan kişiler daha sonrasında limit artırımı için başvuru yapabilmektedir. Ziraat Kredi kartı limit arttırma işlemleri için müşteri hizmetleri, mobil bankacılık, internet bankacılığı ve ATM’lerden yardım alınabilir. Eğer limit artırım talebinin miktarı 5000 Türk Lirası’nın üzerindeyse şubelere gidilmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma (1)

ATM Üzerinden Limit Arttırma

ATM üzerinden limit arttırma işlemleri yapmak isteyen kişilerin kredi kartıyla giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonrasında Limit işlemleri sekmesine gelinmeli ve istenen tutar yazılmalıdır. Başvuru yapıldıktan bir süre sonra bankadan sonuca dair bilgilendirme mesajı gelmektedir.

Müşteri Hizmetlerinden Limit Arttırma

Kredi kartı limit arttırma Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Limit artırımının en hızlı ve güvenli yolu müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için kişilerin 444 00 00 ya da 0850 222 00 00 numarasını tuşlamaları gerekmektedir. Arama yapıldıktan sonra kredi kartı limit arttırma Ziraat müşteri temsilcisi yardımıyla gerçekleştirilebilir.

İnternet ve Mobil Bankacılık ile Limit Arttırma

İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık kanalları limit arttırma işlemleri için tercih edilebilmektedir. Bunun için kişilerin kredi kartlarının internet ve mobil bankacılığı açık olması gerekmektedir. Bu kanallara erişimi olan banka müşterileri, Ziraat kredi kartı limit arttırma işlemleri için aşağıdaki adımları takip etmelidir.

  1. İlk olarak iki kanalda da menüye girilmelidir.
  2. Menüden “Başvurular” sekmesi seçilmelidir.
  3. “Yeni Başvuru” ve ardından “Bankkart- Kredi Kartı” seçeneğine tıklanmalıdır.
  4. Son olarak “Limit Artış Başvurusu” opsiyonuna tıklanmalı ve istenilen limit artışıyla birlikte aylık gelir bilgisi girilmelidir.
  5. Son adımda oturulan ev bilgisi girilmeli ve onay sayfasında “Onay” tuşuna basılmalıdır.

İşlemler tamamlandıktan sonra bankadan talep sonucuna dair mesaj gelmektedir.