Ziraat Bankası Hesap Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemlerinin hangi kanallardan, hangi adımların izlenerek gerçekleştirilebileceğini makalemizden öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde Ziraat Bankası’nın iletişim kanallarından yapılabilecek farklı işlemler hakkında pek çok bilgi elde edebilirsiniz.

Ziraat bakiye sorgulama yapılarak hesap bakiyelerinin detayları öğrenilebilmektedir. Bu detaylar sayesinde harcamaların hangi kalemlerde yapılacağının planı yapılabilmekte ve finanslar açıdan sorun yaşanması engellenebilmektedir. Bakiye sorgulama için farklı kanallar kullanılabilmektedir. Bu kanallar internet bankacılığı, SMS, telefon bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması olarak özetlenebilir. Bu kanallar üzerinden nasıl bakiye sorgulama yapılacağına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Yolları

Ziraat Bankası bakiye öğrenme işlemleri yakın bir tarihe kadar banka şubeleri üzerinden yapılmaktaydı. Ancak teknolojinin gelişmesi ve bankaların da bu teknolojiye ayak uydurmasıyla birlikte bakiye sorgulama işlemleri hızlı ve masrafsız bir hale geldi. Özellikle internet bankacılığı üzerinden Ziraat Bankası hesap bakiye sorgulama işlemlerinin anlık olarak gerçekleştirilebilmesi müşterilere büyük kolaylık sağladı. Bu kolaylıklardan yararlanmak ve çeşitli kampanyalardan haberdar olmak istiyorsanız Ziraat Bankası internet bankacılığı sayfasına gidebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden bakiye sorgulanma işlemlerini gerçekleştirebilmek için ilk olarak hesabın internet bankacılığına açılması gerekmektedir. Hesap internet bankacılığına açıldıktan sonra giriş yapılmalı ve “Hesaplar” sekmesine girilmelidir. Bu sekme üzerinden internet bankacılığına açılmış tüm hesapların bakiyeleri öğrenilebilir.

Telefon bankacılığı üzerinden Ziraat bakiye sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin 444 00 00 numarasını araması gerekmektedir. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00 arandıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanarak ya da menü tuşlamaları yapılarak bakiye öğrenilebilir.

Ziraat Bankası müşterilerinin SMS ile bakiye öğrenebilmesini mümkün kılmıştır. İnternet paketi olmayan kişiler için geliştirilmiş olan bu yöntem sayesinde 1 SMS fiyatına bakiye sorgulanabilmektedir. Hesaptaki bakiyenin detaylı olarak öğrenilebilmesi için “BAKIYE” yazılmalı, boşluk bıraktıktan sonra müşteri numarası yazılmalı ve 4747’ye gönderilmelidir. Hesap bakiyesine ait detaylar en geç 1 dakika içinde müşterilere SMS olarak ulaşmaktadır.

Ziraat bakiye sorgulama işlemi yapmak için en sık kullanılan yollardan biri mobil uygulamadır. Ziraat Bankası tarafından özel olarak geliştirilmiş Ziraat Mobil uygulaması Android, ios ya da Micosoft işletim sistemine sahip cihazlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu uygulama üzerinden bakiye sorgulama yapılabilmesi için şifre alma adımları takip edilmelidir. Giriş yapıldıktan sonra tüm hesapların bakiyesi öğrenilebilir.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer teklif açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.