Ziraat Bankası Hesap Açma

Ziraat Bankası Hesap Açma

Ziraat Bankası hesap açma işlemleri hem online hem de internet bankacılığı üzerinden ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Banka şubelerine gidilerek de gerçekleştirilebilen hesap açımı için bazı adımların takip edilmesi gerekmektedir. Bu adımların sorunsuz bir şekilde tamamlanması ve hızlı bir şekilde Ziraat hesap açma işlemlerinin yapılabilmesi için tedarik edilmesi gereken belgeler ve uyulması gereken prosedürler bulunmaktadır. Prosedürler ve belgeler dahil olmak üzere tüm hesap açma süreci için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Açma Online

Devlet bankaları arasında en eski geçmişe sahip olan Ziraat Bankası, vatandaşlara sunmuş olduğu fırsatlar ve düşük faiz oranları sayesinde ülke içindeki en popüler bankalar arasında yer almaktadır. Bu popülarite yeni banka hesabı açmak isteyen kişilerin de ilgisini çekmekte ve bankanın yeni müşteriler edinmesini sağlamaktadır. Ziraat Bankası hesap açma online bankacılık üzerinden de yapılabildiği için pek çok kişi kısa süre içerisinde yeni banka hesaplarına sahip olabilmektedir.

Ziraat hesap açma işlemlerini internet bankacılığı üzerinden yapmak isteyen kişilerin, daha önceden bu bankanın müşterisi olması gerekmektedir. Ziraat Bankası müşterisi olmayan ve daha öncesinde internet bankacılığı hizmetini açmayan kişiler ne yazık ki hesap açımı yapamamaktadır. Hem banka müşterisi olmayan hem de internet bankacılığı hizmetini açtırmamış olan kişilerin Ziraat Bankası mesai saatleri dahilinde şubeye başvuru yapması gerekmektedir. Başvurunun tamamlanmasının ardından birkaç dakika içerisinde internet bankacılığı kullanıma açılmaktadır.

Ziraat Bankası hesap açma online bankacılık üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun için ilk olarak bankanın resmî sitesine gidilmesi gerekmektedir. Ardından kimlik, müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılabilmektedir. İnternet şubesine giriş yapıldıktan sonra Ziraat Bankası hesap kartı dahilinde Dolar, Türk Lirası ya da altın hesabı açılabilmektedir. Kartı olmayan ancak banka hesabı bulunan kişiler yine internet bankacılığı üzerinden Ziraat Bankası hesap kartı açma işlemleri yapabilmektedir.

Ziraat Bankası Hesap Kartı Açma Adımları

Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan kişiler çeşitli avantajlardan yararlanmak ve pratik bir kullanıma sahip olmak için hesap kartı alabilir. Ziraat Bankası hesap kartı açma işlemlerini yapmak için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir.

  1. İlk adım olarak Ziraat Bankası internet bankacılığı adresine gidilmesi gerekmektedir.
  2. İkinci adımda, Bireysel sekmesi seçilmeli ve ardından, “Kartlar” kısmından “Kredi Özelliğine Sahip Banka Kartı” seçimi yapılmalıdır.
  3. Sonraki adımda “Başvuru Kanalları” sekmesinden “Web Sitesi” seçeneği seçilmelidir.
  4. İlgili kişisel bilgiler girildikten sonra onay kodu gereken yere yazılmalıdır.
  5. Onay kodunun girilmesiyle beraber gelir belgesi girişi istenmektedir. Kredi kartı özelliğine sahip olması gelir belgesini zorunlu kılmaktadır. Bu adımda gelir belgesi yüklendikten sonra Ziraat Bankası hesap kartı açma işlemleri tamamlanmaktadır.

Şubeden Ziraat Bankası Hesap Açma

Ziraat hesap açma işlemleri banka şubelerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Her ne kadar pandemi döneminde dışarı çıkmak riskli olsa da Ziraat Bankası’nda herhangi bir hesabı olmayan kişilerin şubeye gitmesi gerekmektedir. Şubeye gitmeden önce gerekli belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Hesap açımı için gerekli belgelere Ziraat Bankası internet sitesinden ulaşılabilmektedir. Hazırlanan belgelerle birlikte şubeye gittikten ve sıra aldıktan sonra “Ziraat Bankası vadesiz hesap açma” işlemi yapılması gerekmektedir. Banka görevlisinin sunmuş olduğu evraklar imzalandıktan sonra Ziraat Bankası hesap açma işlemleri tamamlanmakta ve kişiler kısa süre içerisinde banka kartlarını kullanabilmektedir.