Ziraat Bankası EFT Ücreti ve Havale Ücreti 2021

Ziraat Bankası Havale ve EFT Ücreti 2021

Ziraat Bankası EFT ücreti ve Ziraat Bankası havale ücreti hakkında detaylı bilgilere makalemizin devamından ulaşabilirsiniz. Bunun yanında hangi kanallar üzerinden, ne kadar masrafla havale ve EFT işlemlerinin gerçekleştirebileceğini öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası her bankanın yaptığı gibi EFT ve havale işlemlerini gerçekleştirirken küçük bir miktar komisyon almaktadır. Alınan komisyonun miktarı, işlemin türüne, yapıldığı kanala ve hacmine göre değişkenlik göstermektedir. Alınan komisyonların değişkenlik göstermesi sebebiyle bazı kişilerin aklında en masrafsız yolun hangisi olduğuna dair soru işaretleri oluşmaktadır. Genellikle Ziraat bankası EFT ücreti ve Ziraat bankası havale ücreti hakkında olan bu soru işaretlerini çözüme kavuşturmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Ücreti 2021

Ziraat Bankası EFT ücreti 2021 yılında yapılan güncellemeler sonrasında değişmiştir. Bu değişiklik neticesinde, Ziraat Bankası’ndan bir diğer bankaya para transferi yapacak olan kişilerin güncel ücretleri bilmesi ve ona göre hareket etmesi gerekmektedir. Elde edilen son verilere göre EFT yapmanın en hızlı ve güvenli yolu mobil bankacılık ve internet bankacılığıdır. Bunun yanında, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı kullanıldığında Ziraat EFT ücreti, diğer kanallara göre daha düşük olmaktadır.

Ziraat EFT ücreti mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinde aynıdır. Bu iki kanaldan biri kullanıldığında 1000 Türk Lirası’na kadar olan EFT işlemleri için 1 TL komisyon alınmaktadır. 1000 Türk Lirası’ndan 50.000 Türk Lirası’na kadar olan EFT işlemleri için ise 2 TL kesilmektedir. Bu miktarın üzerindeki EFT transferleri için ise 25 TL EFT ücreti alınmaktadır. İsme EFT işlemleri için bu miktar 25 Türk Lirası’ndan başlamaktadır. Geç EFT olarak bilinen ve mesai saatleri dışarısında anlık olarak gerçekleştirilmesi istenen EFT işlemleri için ücretlendirmeler 1.5 ile 37.5 TL arasındadır. Diğer kanallar üzerinden yapılacak işlemler için Ziraat Bankası EFT ücreti bilgileri şu şekildedir.

İşlem Kanalı1000 TL’ye Kadar1000-50.000 TL Arası50.000 TL ve Üzeri
Müşteri Hizmetleri5 TL10 TL100 TL
Banka Şubesi5 TL10 TL100 TL
ATM2 TL5 TL50 TL
Mobil Bankacılık1 TL2 TL25 TL
İnternet Bankacılığı1 TL2 TL25 TL
Düzenli EFT1 TL1 TLÖzel Oran

Ziraat Bankası Havale Ücreti 2021

Ziraat Bankası havale ücreti 2021 yılında güncellenecektir. Bu güncellemelerden önceki komisyon miktarları hakkında bilgiye aşağıdaki tablodan bulabilirsiniz. Tabloda, kullanılan kanal ve yapılan işlem sonrasında banka tarafından alınacak asgari ve azami komisyon miktarları bulunmaktadır. Bu komisyon miktarları değerlendirildikten sonra en hesaplı ve uygun olanı seçilebilir ve hızlı bir şekilde işlemler gerçekleştirilebilir.

İşlem AdıAsgari MasrafAzami Masraf
ATM’den Başkasının Hesabına Para Yatırma1 TL25 TL
ATM’den Cebe Havale1 TL25 TL
ATM’den Hesaptan Hesaba Havale1 TL25 TL
ATM’den Kendi Hesabına Para Yatırma0 TL0 TL
İnternet Bankacılığından Cebe Havale0.5 TL12.5 TL
İnternet Bankacılığından Havale0.5 TL12.5 TL
Mobil Bankacılıktan Cebe Havale0.5 TL12.5 TL
Mobil Bankacılıktan Havale0.5 TL12.5 TL
Müşteri Hizmetlerinden Havale2.5 TL50 TL
Banka Şubesinden Havale10 TL500 TL

Ziraat Bankası EFT ücreti ve Ziraat Bankası havale ücreti tablolarından gerekli bilgileri alan  site ziyaretçilerimiz Ziraat Bankası’nın ana sayfasını ziyaret edebilir.