Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2021

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 yılında değişmiştir. Güncel ziraat bankası mesai saatleri ile ilgili bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz. Yazımızda güncel bilgilerin yanında, bankanın hafta içi ve hafta sonu açılış saati ile ilgili veriler ve tuşlanması gereken numaralar da bulunmaktadır.

Türkiye’nin en köklü kamu bankalarından biri olan Ziraat Bankası, hız kesmeden, yüz yılı aşkın süredir çalışmalarına devam etmektedir. Banka, müşterilerine mümkün olan en kaliteli hizmeti verebilmek amacıyla çalışma saatlerini esnek tutmakta ve kişilerin finansal işlemlerini tamamlayabilmeleri için geniş bir zaman dilimi tanımaktadır. Bu zaman diliminde bankaya ulaşan ve işlerini halletmek için gerekli prosedürleri takip eden kişiler, hızlı bir şekilde bankacılık işlemlerini tamamlayabilmektedir. Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde bankaya gitmek isteyen kişilerin mutlaka mesai saatleri hakkında önceden bilgi sahibi olması gerekmektedir. Aksi taktirde banka müşterileri, dışarı çıkmanın sağlık açısından oldukça riskli olduğu bu dönemde, birden fazla kez şubeye gitmek zorunda kalabilmektedir.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2021

Ziraat Bankası çalışma saatleri halen daha devam etmekte olan küresel salgın sebebiyle değişmiştir. Bu değişiklik bankadan kredi veya para çekmek isteyen kişilerin yanında, borç ödemek isteyenlerin, EFT ve havale işlemlerini vezneden gerçekleştirecek kişilerin de hayatını etkilemiştir. Banka gibi pek çok insanın bir arada bulunduğu ortamlara girmek her ne kadar büyük risk taşısa da dijital araçları kullanmayan kişilerin finansal işlemlerini gerçekleştirmek için bankaya gitme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu zorunluluğu ortadan kaldırmak ve dijital bankacılık araçlarını kullanmak isteyen kişiler Ziraat bankası internet bankacılığı ya da müşteri hizmetleri sayfalarına gidip gerekli bilgileri alabilmektedir. Bu araçları kullanmak yerine banka şubelerine gidecek kişiler için Ziraat Bankası mesai saatleri 2021 yılında şöyle belirlenmiştir:

Ziraat Bankası Açılış Saati

Ziraat Bankası açılış saati 2021 yılında, 2020’nin son aylarında da olduğu gibi 09.00 olarak belirlenmiştir. Bankada herhangi bir işlem yaptıracak olan kişilerin erken gitmesi ve sıra alması önerilmektedir. Aksi taktirde kişi işlemini tamamlayabilmek için saatlerce bekleyebilir.

Ziraat Bankası Kapanış Saati

09.00’da başlayan Ziraat Bankası çalışma saatleri 17.00’a kadar devam etmektedir. Bu saatten sonra bankaya gelen kişiler sıra alabilse dahi işlemlerini yapamamaktadır. Acil para çekmek, yatırmak isteyen kişiler banka önlerinde bulunan ATM’lerden yardım alabilmektedir. ATM’nin yanında müşteri hizmetleri ve internet bankacılığı yardımıyla da havale, EFT, fatura ödeme ve döviz alma gibi pek çok işlem masrafsız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Ziraat Bankası Hafta Sonu Çalışma Saatleri

Türkiye’nin 81 ilinde şubesi ve ATM’Sİ bulunan Ziraat Bankası çalışma saatleri kapsamında hafta sonu bulunmamaktadır. Sadece hafta içi 5 gün çalışan banka bu günler haricinde ATM, müşteri hizmetleri, mobil bankacılık ve internet şubesi üzerinden hizmet vermektedir. Bu şubeleri kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak şifre alma kısmında bulunan adımları takip etmeleri gerekmektedir. Bu adımlar takip edildiğinde telefon uygulaması ve internet sitesi üzerinden pek çok işlem hızlı, güvenli ve masrafsız bir şekilde tamamlanabilmektedir. İnternet ve mobil uygulama ile uğraşmak istemeyen banka müşterileri müşteri hizmetleri numarasını arayıp gerekli tuşlamaları yaparak finans işlemlerini evden çıkmadan gerçekleştirebilir. Bunu gerçekleştirebilmek için kişilerin müşteri hizmetleri sayfasında yer alan bilgileri okuması önerilmektedir. Müşteri hizmetleri, Ziraat Bankası çalışma saatleri dışında da aranabildiği için vatandaşlara kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Kredi Fırsatı

Eğer teklif açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.