Yeni Kimliklerde Seri No, Cilt No, Cüzdan No Nerede Yazar?

Yeni Kimliklerde Seri No, Cilt No, Cüzdan No Nerede Yazar 2

Yeni kimliklerde seri no, cüzdan no nerede yazar ve yeni kimlikte cilt no nerededir öğrenmek istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz. Eski kimlikler ile yeni kimliklerin tasarımları birbirlerinden farklı olduğu için seri no, cilt no ve cüzdan no gibi bilgileri bulmak bazı kişiler için zor olabilmektedir. Bu zorluğu ortadan kaldırmak amacıyla yazdığımız yazımızda yeni kimlik seri no öğrenme, e devlet üzerinden cüzdan no ve cilt no öğrenme adımlarını bulabilirsiniz.

Yeni Kimlik Seri No Nerede Yazar?

Yeni kimlik seri no nerede yazar sorusu eski kimliğini yenisiyle değiştiren kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bazı resmî kurumlarda ve e devlette doğrulama amacıyla kimlik seri numarası sorulması bu bilgiye olan ihtiyacı arttırmaktadır. Eski kimliklere seri numarası fotoğrafın altında yer almaktayken yeni kimliklerde seri no doğum tarihinin hemen altında, fotoğrafın ise sağında bulunmaktadır. Yeni kimlik seri no öğrenme amacıyla sayfamızı ziyaret eden vatandaşlarımız aşağıda bulunan örnek resimden yeni kimliklerde seri no nerede öğrenebilir.

Yeni Kimliklerde Seri No, Cilt No, Cüzdan No Nerede Yazar

Yeni Kimlikte Cilt No Nerede Yazar?

Yeni kimlikte cilt no maalesef bulunmamaktadır. Tasarım açısından mümkün olduğunca sade tutulmaya çalışılan yeni kimliklerde cilt no bulunmaması bazı durumlarda vatandaşlara zorluk çıkarabilmektedir. Bazı vatandaşlık ve bankacılık işlemlere bu bilgiye ihtiyaç duyulması sebebiyle pek çok kişi cilt no öğrenme adımlarını merak etmektedir.

Yeni kimliklerde cilt no yazmasa da e devlet üzerinden pek çok kimlik bilgisi hızlı bir şekilde öğrenilebilmektedir. Kimlik bilgilerini öğrenmek isteyen kişilerin ilk olarak e devlet adresine gitmesi gerekmektedir. Bu adrese kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra arama kutucuğuna “Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama” yazılmalı ve ilgili hizmet seçilmelidir. Bilgilendirme yazısı okunduktan sonra devam tuşuna basıldığı taktirde cilt no öğrenme işlemi tamamlanmaktadır.

Yeni Kimliklerde Cüzdan No Nerede Yazıyor?

Yeni kimliklerde cüzdan no bilgisi yer almamaktadır. Ancak tıpkı cilt numarasında olduğu gibi pek çok vatandaşlık ve bankacılık işleminde cüzdan no bilgisi istenmektedir. Özellikle devlete ait internet sitelerinde şifre yenileme ve değiştirme işlemleri için bu numara talep edilmektedir. Yeni kimliklerde cüzdan no bulunmaması sebebiyle pek çok kişi zorluk yaşamamaktadır. Yeni kimlik sahibi olup cüzdan no bilgilerini öğrenmek isteyen kişilerin ilk olarak turkiye.gov.tr adresine girmesi gerekmektedir. Cüzdan no öğrenme işlemi mobil cihazlardaki “e-Devlet Kapısı” uygulamasıyla da yapılabilmektedir. Uygulamadan ya da internet sitesinden giriş yaptıktan sonra “Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama” araması yapılmalıdır. Devam et tuşuna bastıktan sonra cüzdan no öğrenilebilir. Yeni kimliğe sahip olmayanlar “Kimlik Yenileme İşlemleri” sayfamızı ziyaret edebilir.