PTT Çalışma Saatleri, PTT Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? PTT Cumartesi Açık Mı?

PTT Çalışma Saatleri

PTT çalışma saatleri, PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor ve PTT cumartesi açık mı gibi soruların cevaplarını makalemizden öğrenebilirsiniz. Bunun yanında bulunduğunuz konuma en yakın PTT şubesinin hangisi olduğunu öğrenebilir ve buraya nasıl gideceğiniz hakkında adres bilgisi alabilirsiniz.

Posta Telgraf Telefon olarak da bilinen ve logosundaki canlı renkleriyle Türk halkının aklına kazınan PTT mesai saatleri söz konusu olduğunca oldukça esnek davranmaktadır. Kurulduğu günden bu yana devam ettirdiği bu anlayışı sürdürmekte olan PTT, müşteri memnuniyetini mümkün olduğunca yüksek tutmak için alanında uzman personellerle hizmet vermektedir. PTT profesyonel bir ekip ve esnek çalışma saatleriyle, Türkiye’nin her noktasındaki vatandaşlara hizmet verebilmek için her geçen gün yeni bir şube açılmaktadır. Vatandaşlar açılan en yakın PTT şubesinin hangisinin olduğu öğrenmek için kurumun internet sitesinde bulunan haritadan yararlanabilmektedir. Haritadan hangi şubenin kendisine yakın olduğunu öğrenen kişiler PTT mesai saatleri hakkında bilgi sahibi olduktan sonra uygun bir vakitte kargosunu almaya ya da kargo göndermeye gidebilir.

PTT Çalışma Saatleri 2021

PTT çalışma saatleri 2021 senesinde küresel pandemi ve yeni yıl sebebiyle güncellenmiştir. Güncelleme sebebiyle PTT açılış saati ve kapanış saati de değişmiştir. Bu değişiklik sebebiyle vatandaşların kafasında PTT kaçta kapanıyor ve PTT kaçta kapanıyor gibi sorular oluşmaya başlamıştır. Bu soruların cevabı yakın tarihte kurum tarafından verilmiştir. Yeni güncellenen saatlere ve yapılan açıklamalara göre;
PTT açılış saati: 08.30
PTT öğle arası: 12.30- 13.30
PTT kapanış saati: 17.30 olarak belirlenmiştir.
Bu saatler arasında kargo göndermek ya da teslim almak isteyen kişiler En Yakın PTT sayfasını ziyaret ederek kendilerine en yakın şubeyi öğrenebilir. Bu sayfa üzerinden PTT Matik ve KargoMat adresleri de öğrenebilmekte, şubelerin cumartesi, pazar ya da resmi tatillerde çalışıp çalışmadığına dair bilgiler alınabilmektedir.

PTT Cumartesi Açık Mı?

PTT cumartesi açık mı sorusu acil kargo göndermek isteyen ya da kargosunu bir an önce teslim almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bu sorunun cevabının verilebilmesi için kargo işlemi yapılacak şubeye dair mesai saatleri hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Belli bir ilçede ya da ilde bulunan şubelerin hangilerinin cumartesi çalıştığını öğrenmek isteyen kişiler bu adresi ziyaret edebilmektedir. Verilen adres üzerinden belirli şehir ve ilçelerdeki PTT çalışma saatleri ve günleri öğrenebilmektedir.