Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2021

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenci kredi kartı veren bankalar ve öğrenci kredi kartı başvurusu hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz. Ek olarak, bankaların öğrenci kartı başvurusunda istedikleri belgeleri ve şartları detaylı bir liste şeklinde yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Üniversite eğitimi sağlam ve aydınlık bir gelecek yetiştirme yolunda büyük öneme sahiptir. Son yıllarda artan üniversite sayısı sebebiyle isteyen herkes bu eğitimi alabilmektedir. Her ne kadar devlet üniversitelerinde bu eğitim ücretsiz bir şekilde alınabilse de barınma, beslenme ve eğitim araç gereçleri gibi bazı ihtiyaçlar için belli bir miktar para gerekmektedir. Özellikle ev ekonomisi konusunda acemi olan üniversite öğrencileri sık sık ek paraya ihtiyaç duymaktadır. Bankalar bu ihtiyacı gidermek ve öğrencilere destek olmak amacıyla öğrenci kredi kartı ve öğrenci banka kartı hizmetlerini sunmaktadır. Bu hizmetlerin alınabilmesi için öğrencilerin ilgili bankaları ziyaret etmesi ve gerekli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Öğrenci kredi kartı veren bankalar ve bu bankların koymuş olduğu limit ve şartlara aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2021 Listesi

Öğrenci kredi kartı veren bankalar bu hizmeti sunmadan önce başvuran kişilerin bazı özelliklere sahip olmasını şart koşmaktadır. Bu özellikler bankadan bankaya değişmekle birlikte, hukuk kuralları çerçevesinde karşılanması gereken genel şartlar bulunmaktadır. Öğrenci kartı alabilmek için karşılanması gereken ilk şart 18 yaşın üzerinde olmaktır. 18 yaşın üzerindeki kişilerin öğrenci kredi kartı başvurusu yapabilmesi için öğrenci olduklarını kanıtlayan belgeleri beraberlerinde getirmeleri gerekmektedir. Bazı bankalar üniversiteden alınmış öğrenci giriş kartını da kabul etmektedir. Bunların yanında öğrenci kredi kartı başvurusu yapacak kişilerin, Türk vatandaşı olması, gerekli belgeleri imzalaması ve kimliğini kanıtlayan nüfus cüzdanı, kimlik kartı ya da ehliyeti sunması gerekmektedir.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı – Exi-26

Akbank öğrenci kredi kartı Exi-26 olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi Akbank tarafından sunulan öğrenci kartı başvurularında 26 yaş altı şartı aranmasıdır. Dolayısıyla 26 yaşının üzerindeki olan kişiler öğrenci olsa dahi Akbank öğrenci kredi kartı alamamaktadır. Öğrenci banka kartı olarak da kullanılabilen Exi-26 kullanıcılarına 500 Türk Lirası limit sunmaktadır. Bu limitin tamamını kullanan öğrencilerin zor durumda kalmaması için harcamaları taksitlendirme özelliği bulunmaktadır. Ayrıca Exi-26 öğrenci banka kartı sahiplerine para transferi yapacak kişilerden hesap ücreti alınmamaktadır. Bu avantajlı öğrenci kartı için karşılanması gereken şartlar şöyledir;

  • 18- 26 yaş arasında olmak
  • Öğrenci kimlik kartı
  • Kalınan evin ikametgahı ya da yurttan yazı
  • Üniversite kazanıldığını kanıtlayan belge

Gerekli şartları sağlayan ve bu karta başvurmak isteyen öğrenciler, Akbank müşteri hizmetleri üzerinden daha detaylı bilgiler edinebilmektedir.

Ziraat Genç Kart

Öğrenci kredi kartı veren bankalar arasında en popüleri şüphesiz ki Ziraat Bankası’dır. Ziraat Genç Kart olarak bilinen kart, kullanıcılarına pek çok avantaj sağlamaktadır. Hem öğrenci banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanılabilen Ziraat Genç Kart sayesinde masrafsız ve faizsiz alışveriş yapılabilmektedir. Diğer pek çok banka gibi Ziraat Bankası da bu kartıyla öğrencilere 500 Türk Lirası limit sunmaktadır. Bu öğrenci kartı için beş yıl boyunca herhangi bir kart ücreti ödenmemektedir. Ön başvuru yapmak isteyen kişiler 4747’ye GENC BANKKART mesajını gönderebilmektedir. Daha sonraki adımlar hakkında bilgi almak için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aranabilir.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı – İş’te Üniversiteli

İş Bankası öğrenci kredi kartı, İş’te Üniversiteli olarak da bilinmektedir. Bu karta sahip olan üniversiteliler ilk yıl için herhangi bir kart ücreti ödememektedir. Dileyen öğrenciler ise temassız İş Bankası öğrenci kartı alabilmektedir. Temassız işlemlerde çekim başına 50 Türk Lirası limit bulunmaktadır. Bir ay içerisinde temassız olarak yapılacak işlem limiti ise 100 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. İş Bankası öğrenci kredi kartı başvurusu şubeye giderek, bankanın internet sitesine girerek ya da SMS atarak yapılabilmektedir. Öğrenci kredi kartı veren bankalar arasından İş Bankası’nı seçen kişiler İş Bankası iletişim numarasını arayabilir ya da 4402 numarasına ÜNİK yazdıktan sonra kimlik numarasını yazıp yollayabilir.

Bonus Genç Kart

Garanti Bankası, 18 ila 25 yaş arasındaki üniversite öğrencisi gençlere Bonus Genç Kart aracılığıyla öğrenci banka kartı hizmeti sunmaktadır.  Kredi kartı olarak da kullanılabilen Bonus Genç, öğrencilerden yıllık kart ücreti almamaktadır. Bunun yanında öğrencilerin zor zamanlarda kullanabilmeleri için ekstreyi atlama ya da erteleme seçenekleri de sunmaktadır. Ek olarak farklı platformlardaki üyelikler için bonus puan verilmektedir. 50 Türk Lirası ve üzeri alışverişler için %2,02 faiz oranı uygulayan Bonus Genç Kart başvuruları bankanın internet adresinden, şubelerinden, Alo Garanti numarasından ya da SMS kanalından yapılmaktadır.

ÜniversiTEB Öğrenci Kartı

ÜniversiTEB öğrenci kartı adından da anlaşılabileceği üzere Türkiye Ekonomi Bankası tarafından verilmektedir. Öğrenci banka kartı yerine de kullanılabilen bu kredi kartı sayesinde tüm alışveriş merkezlerinde taksitle alışveriş yapmak mümkündür. Yapılan alışverişlerden elde edilen bonuslar istenildiği zaman harcanabilmektedir. Havale ücreti ve hesap kullanım ücreti alınmayan ÜniversiTEB öğrenci kartı ile tiyatro ve sinemalarda yüzde elli indirim alınabilmektedir.

Öğrenci kredi kartı veren bankalar ve kredi kartlarının ardından bu kartlara uygulanan faiz oranları hakkında da bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Merkez Bankası’nın yaptığı son güncelleme dahilinde kredi kartı ile yapılan alışverişlerde faiz oranı %1,25’tir. Nakit çekim faizi de %1,25 olarak belirlenmekle beraber gecikme faizi %1,55 olarak uygulanmaktadır.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer fırsatı açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.