Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Ne kadar kredi çekebilirim diye merak ediyorsanız sayfamızda bulunan içeriklerden yardım alabilir ve ne kadar kredi çıkar öğrenebilirsiniz. Borçlarınızın ve geçmiş finansal hareketlerinizin harmanlanarak ortaya çıkardığı kredi notunuz, çekebileceğiniz kredi miktarı büyük ölçüde etkilemektedir. Bunun yanında güncel olarak ödemekle yükümlüğü olduğunuz kredi ve kredi kartı borcu miktarı kişilerin çekebilecekleri kredi tutarı konusunda büyük etkiye sahiptir. Bu etki ne düzeyde olur ve ne kadar kredi çıkar merak ediyorsanız aşağıda bulunan yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Ne kadar kredi çekebilirim diyen okurlarımızın cevabı ilk elden ve resmi kaynaklardan öğrenebilmesi için yararlanabileceği iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde kişiler, finansal işlemlerden ve mevcut kredi tutarlarından büyük ölçüde etkilenen kredi notunu öğrenebilmektedir. 1500 puanın üzerinde olması gereken kredi notunu öğrenebilmek ya da kendilerine ne kadar kredi çıkar bilmek isteyen okuyucularımız;

 1. E-Devlet’in ücretsiz olarak sunmuş olduğu Risk Merkezi Raporu’ndan yararlanabilir.
 2. Tüm bankaların kontrollü ve etkin çalışabilmesini sağlayan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun onayında çalışan Findeks uygulamasından ve web sitesinden yardım alabilir.

Herhangi bir ücret ödemeden e-devlet aracılığıyla ne kadar kredi çekebileceğini öğrenmek isteyen kişilerin ilk olarak E-Devlet sitesine ya da uygulamasına girmesi gerekmektedir. İkinci ve ücret talep edilen yöntemi kullanmak isteyen kişiler ise Kredi Kayıt Bürosu bünyesinde çalışmalarını sürdüren Findeks sitesine girmelidir.

E-Devlet Üzerinden Kredi Borcu Öğrenme

E-Devlet üzerinden kredi borcunu öğrenmek isteyen kişilerin bazı adımları takip etmesi gerekmektedir. Aşağıdaki adımlar takip edildiği taktirde kişiler Risk Merkezi Raporu dahilinde, kısa, orta ve uzun vadeli borçlarını öğrenebilir ve bana ne kadar kredi çıkar sorularının cevaplarını kendileri verebilir.

 1. Bir önceki başlıkta da belirtildiği gibi kişileri ilk olarak E-Devlet’in resmî sitesine ya da mobil uygulamalarına girmeleri gerekmektedir. Sorunsuz bir şekilde giriş yapılabilmesi için E-Devlet şifresi, internet bankacılığı, mobil imza, e-imza ve yeni tip kimlik kartları kullanılabilmektedir.
 2. E-Devlet’e giriş yapıldıktan sonra arama kutucuğuna “Risk Merkezi Raporu” başvurusu yapılmalı ve ilgili hizmet seçilmelidir.
 3. Hizmet seçildikten sonra onay sayfası gelmektedir. Bu onay sayfasında vatandaşların bu hizmetten ayda yalnızca 1 kere ücretsiz olarak yararlanabileceği yazmaktadır. Bu bilgi dikkate alınarak onay verilmelidir.
 4. Onay verildikten sonra “Raporu Görüntüle” butonuna tıklanmalıdır. Butona tıklanmasının ardından “Kredi ve Borç Bilgileri Raporu” seçilmelidir.
 5. Seçim yapıldıktan ve başvur tuşuna basıldıktan sonra yeni bir sayfa açılmakta ve SMS şifresi istenmektedir.
 6. SMS ile iletilen rapor şifresi ve güvenlik kodu https://e-devlet.riskmerkezi.org/edevlet/ adresindeki boşluklara girilmeli ve tekrardan “Rapor Görüntüle” butonuna tıklanmalıdır.
 7. Son adımda tekrardan SMS’e gelen rapor şifresi talep edilmektedir. Aynı şifre tekrar girildikten sonra Risk Merkezi Raporu pdf olarak görüntülenebilmekte ve kişiler ne kadar kredi çıkar tahmin edebilmektedir.

Findeks ile Kredi Risk Raporu Alma

Kredi Kayıt Bürosu girişimiyle internet ve mobil uygulamalar üzerinde kredi notu sorgulama hizmeti vermekte olan Findeks, kişilerin risk raporu almasına olanak vermektedir. Alınan risk raporunda bulunan bilgiler ve kredi notu değerlendirilerek ne kadar kredi çekebilirim sorusunun cevabı rahatlıkla verilebilmektedir. Findeks aracılığıyla kredi risk raporu almak isteyen kişilerin aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

 1. İlk adım olarak Findeks.com sitesine gidilmeli ve bireysel üyelik açılmalıdır. Gerekli bilgiler doldurulduktan ve hesap onayı yapıldıktan sonra ikinci adıma geçilebilir.
 2. Menüden Risk Raporu sekmesi seçilmeli ve tekrardan çıkan sayfada bulunan yan menüden “Risk Raporu” seçeneğine tıklanmalıdır. Kişiler bu adımda kredili risk raporunu da tercih edebilmektedir.
 3. Sayfadaki bilgilendirmeler onaylandıktan sonra ödeme adımına geçilmektedir. Ödeme yapıldıktan sonra kişiler talep ettikleri rapora göre kredi notunu ya da finansal risk raporunu elde edebilmektedir.

Bana ne kadar kredi çıkar diye merak eden okuyucularımız buradan elde edecekleri raporu değerlendirerek kendileri bir sonuca ulaşabilmektedir. Kredi notu 1500’ün üzerinde olan ve mevcut kredi tutarı düşük olan pek çok vatandaş yüksek meblağlarda kredi çekebilmektedir. Kredi notu ile daha detaylı bilgi edinmek isteyenler “Kredi Notu” makalemizi okuyabilir. Emekliyim ne kadar kredi çekebilirim diyen ziyaretçilerimiz ise bir diğer yazımıza göz atabilir.