Kuveyt Türk Kimin Bankası?

Kuveyt Türk Kimin Bankası

Kuveyt Türk kimin bankası diye merak eden vatandaşlarımız makalemizi okuyarak Kuveyt Türk hakkındaki en detaylı bilgilere ulaşabilir. Bunun yanında bankanın hangi devlete ait olduğu müşterilerine hangi hizmetleri sunduğu ve ne tür avantajlara sahip olduğu hakkında pek çok detay yazımızın devamında bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Kimin Bankası?

Katılım bankası sınıfında olan Kuveyt Türk, kurulduğu günden bu yana sunduğu avantajlar ve sektöre getirdiği yenilikler ile taktir toplamaktadır. Hem yeni bir banka olması hem de yarı Türk bankası olması sebebiyle pek çok vatandaşı bünyesine katmayı başarmıştır. Müşteri sayısını arttırdıkça hizmet kalitesini de arttıran Kuveyt Türk, müşteri hizmetlerinden internet bankacılığına, mobil bankacılıktan ATM hizmetlerine kadar çok geniş bir hizmet skalasına sahiptir. Müşterilerinin kesintisiz hizmet almalarını sağlamak amacıyla teknolojik altyapılarını çağa ayak uyduran bir şekilde yenilemektedir. Sorunsuz ve kesintisiz çalışan hizmeti sayesinde Kuveyt Türk’ün popülaritesi her geçen gün artmaktadır. Popülaritesinin artması sebebiyle pek çok kişi Kuveyt Türk kimin bankası merak etmektedir.

Kuveyt Türk, 1989 yılında Kuveyt ve Türkiye ortaklığında kurulmuş bir bankadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında yüzlerce şubesi olan bu kuruluş, Sağlam Bankacılık sloganıyla yoluna devam etmekte ve milyonlarca vatandaşa kaliteli hizmet vermektedir. Müşterilerinin yanında çalışanlarına da önem gösteren banka, modern, verimli ve konforlu bir iş hayatı sunmak için Avrupa standartlarını takip etmektedir. Müşteriler kadar bankacılık sektöründe çalışan personeller tarafından da Kuveyt Türk kimin bankası sorusu sık sık sorulmaktadır. 2021 verilerine göre Kuveyt Finans Kurumu bankanın %62’lik hissesine sahiptir. Bankanın hisselerinin büyük bir çoğunluğu Kuveytli şirkete ait olmasına rağmen CEO’su bir Türk olan Ufuk Uyan’dır. Şirketin kalan hisselerinin %18’i Türkiye Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne aittir. Diğer hisselerin ise %9’u Kuveyt Devleti’ne ait olan Sosyal Güvenlik Kurumu’na, %9’u İslam Kalkınma Bankası’na ve %2’si de diğer yatırımcılara aittir.

Kuveyt Türk kimin bankası sorusuna net bir cevap verilmesi gerekirse “Hem Türkiye’nin hem de Kuveyt’indir”. Banka politikalarını ve gelecek hedeflerini belirlerken hem Türkiye’deki hem de Kuveyt’teki müşterilerinin çıkarlarını düşünmektedir. Bu yolda attığı adımlarla vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın güvenilir bir bankacılık hizmeti almasını sağlamaktadır.