Kredi Erken Kapama Avantajlı Mıdır?

Kredi Erken Kapama Avantajlı Mıdır

Kredi erken kapama talebi için hangi koşulları sağlamanız gerektiğine ve bu işlemlerin avantajlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bunun yanında, pek çok internet sitesinin bahsetmediği kredi erken kapama cezası ve yüzdesi hakkında bilgileri makalemizden okuyabilirsiniz.

Bankacılık ve finans faaliyetlerin ülke çapına yayılmasıyla birlikte KOBİ, taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi çekenlerin sayısı bir hayli artmıştır. Elde edilen son verilere göre yaklaşık 32 milyon kişi, bireysel kredilerden herhangi birini kullanmaktadır. Kredi kullanan kişi sayısının her geçen gün artmasına bağlı olarak bankacılar da kredi erken kapatma gibi farklı hizmetleri devreye sokmaktadır. Kredi erken kapama hizmetleri hem bankaların hem de krediyi kullanan kişilerin pek çok farklı yönden avantaj elde etmesine imkân vermektedir. Kredi erken kapatma talebinde bulunan kişilerin avantajları kadar dezavantajları da bilmeleri ve buna göre karar vermeleri tavsiye edilmektedir.

Kredi Erken Kapama Nedir?

Kredi erken kapama işlemi, bankaların KOBİ, taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi gibi hizmetlerinden yararlanan müşterilerine sunduğu bir işlem türüdür. Kredi çeken kişiler bankaların belirlediği kurallar çerçevesinde kredi kapatma başvurusunda bulunabilmektedir. Başvuru sonrasında kişiler diledikleri miktarda kredi taksitini tek seferde ödeyebilmekte ve gelecek aylarda ödeyecekleri taksitlerin faiz miktarını düşürebilmektedir. Kredi erken kapatma işlemi yapılırken belirli bir miktar faiz düşürülmekte ancak bankaların belirlediği bir tutarda kredi erken kapatma cezası ödenmesi gerekmektedir. Bu ceza bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Kişilerin net bir bilgi alabilmeleri için bankalara kredi erken kapama hesaplama talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Krediyi Erken Kapatmak Avantajlı Mı?

Krediyi erken kapatmak avantajlı mı sorusunun cevaplanabilmesi için kişilerin bankalardan pek çok konuda bilgi alması gerekmektedir. İlk alınması gereken bilgi düşürülecek faiz miktarıdır. Pek çok banka kayda değer seviyede faizi düşürse de bazı bankalarda düşürülen faiz miktarı kredi kapatma cezasından düşük olduğu için kişiler zarara girmektedir. Bu yüzden kredi kapatma cezası ile ilgili de net bir bilgi alınması gerekmektedir. Eğer ödenecek ceza tutarı yüksekse kişilerin krediyi erken kapatmamaları tavsiye edilmektedir. Faiz indirim ve ceza tutarı makul seviyede ise kişilerin kredi kapatma yolunda hiçbir engel yoktur. Bankalara zaman kaybetmeden kredi erken kapama başvurusu yapılabilir ve işlemler başlatılabilir. Dileyen okurlarımız “Faizsiz Kredi Veren Bankalar” sayfamızı ziyaret edip avantajlı bankaları öğrenebilir.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer fırsatı açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.