KKB Sorgulama ve Kredi Notu Öğrenme 2020

KKB Sorgulama finans ile alakalı herkesin en az bir kere gerçekleştirdiği işlemlerden biri olan kredi notu öğrenme ücretsiz olarak da bilinmektedir. Kredi notu sorgulama işlemlerinizi nasıl ücretsiz bir şekilde yapabileceğinizi merak ediyorsanız makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

KKB Sorgulama ve Kredi Notu Nedir?

KKB sorgulama sonucunda elde edilen kredi notu, finans geçmişi olan her insanın sahip olduğu bir puandır. Bu puan bireylerin ya da işletmelerin edindikleri borçları geri ödeme yetisi ölçen bir nottur. Kredi notu oluşturulurken geçmişte ya da güncel olarak yapılan bankacılık işlemleri dikkate alınır. Yapılan işlemlerin toplu bir şekilde değerlendirmesine bağlı olarak 0- 1900 arasında bir puan elde edilmektedir. Elde edilen puanın 900’ün altında olması durumunda kişinin kredi veya kredi kartı başvurularından olumlu yanıt alma ihtimali oldukça düşmektedir. Bu yüzden ücretsiz kredi notu sorgulama işlemleri en kısa zamanda yapılmalı ve önlemler alınmalıdır.

Kredi notu hesaplama işlemleri ülkemizde KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından yapılmaktadır. Toplamda 9 bankanın bir araya gelmesiyle kurulmuş olan bu büroda pek çok farklı etken bir araya getirilmekte ve kusursuz bir kredi notu oluşturulmaktadır. Kredi notunun hesaplanması sırasında mevcut kredi ve kredi kartı kullanımları çok önemlidir. Bunun yanında kredi kartı ve kredi taksitlerinin zamanında ödenip ödenmediği de büyük önem arz etmektedir. Ek olarak hesaplara para giriş çıkışları, otomatik ödeme talimatları, kredi kullanım miktarı da notun belirlenmesine büyük etkide bulunmaktadır.

Kredi Notu Öğrenme Adımları

Kredi notu öğrenme, bir diğer deyişle KKB sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için en güvenilir yöntem Kredi Kayıt Bürosu’nun internet üzerinde sunmuş olduğu Findeks sitesidir. Bu site üzerinden kredi notu sorgulama işlemlerini yapabilmek için ilk olarak www.findeks.com adresine girilmelidir. Daha sonrasında hesap oluşturma adımları takip edilmeli, telefon ve e-mail onayı yapıldıktan sonra giriş yapılmalıdır. Sonrasında kredi puanı sorgulama sekmesine gelinerek kısa sürede kredi notu sorgulanabilmektedir. Sorgulama yapılabilmesi için daha öncesinde hesaba para yüklenmiş olması gerekmektedir. Ayrıca Akbank, Yapı Kredi, Denizbank ve İş Bankası’nın Kredi Kayıt Bürosu ile yaptığı iş birliği sayesinde bu bankalardan kredi notu öğrenebilmektedir. Ek olarak, internet üzerinde pek çok ücretsiz kredi notu sorgulama sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerin güvenirliği tartışmalı olduğu için kişilerin kendilerinin araştırma yapıp karar vermesi doğru olacaktır.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer teklif açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.