İnstagramdan Para Kazanmak: Bir Paylaşımla Zengin Olun

İnstagramdan Para Kazanmak

İnstagramdan para kazanmak, son dönemlerde popüler olan bir gelir elde etme yöntemidir. Sosyal medya üzerinden para kazanma düşüncesi, fenomenlerin kazancını gören şüphesiz herkesin aklından geçmiştir. Çoğu kişi bu düşünceyi eyleme dökmek için herhangi bir çaba göstermemekte ve doğal olarak herhangi bir gelir elde edememektedir. Bu makalemizde İnstagramdan nasıl para kazanılır? İnstagramdan para kazanmak için kaç takipçi gerekir? ve İnstagramdan gelir elde edebilmek için sermaye gerekir mi? gibi soruların cevabını bulabilir ve farklı para kazanma yöntemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

İnstagram’dan Ne Kadar Para Kazanılır?

İnstagramdan para kazanma yolları hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce uygulama üzerinden ne kadar para kazanılabileceğinin bilinmesi yararlı olacaktır. İnstagram aracılığıyla para kazanmaya başlamak isteyen çoğu kişi işe yeni başlamasına rağmen on binler kazanmak istemekte ancak sonrasında hüsrana uğramaktadır. Uygulama üzerinden kayda değer bir gelir elde edilebilmesi için belli adımların takip edilmesi gerekmektedir. Bu adımlar takip edildiğinde ve hesap doğru bir şekilde yönetildiği taktirde kazançları arttırmak mümkündür.

İnstagram'dan para kazanmak 4

İnstagram üzerinden elde edilecek kazancın miktarı pek çok değişkenden etkilenmektedir. İlk ve en önemli etken tabii ki de takipçi sayısıdır. Takipçi sayısı ne kadar fazla olursa verilen hizmet, reklam ya da ürünler daha fazla kişiye ulaşabilecektir. Buna bağlı olarak elde edilen gelir doğru orantılı artacaktır. Takipçi sayısı önemli olduğu kadar etkileşime geçilen hesap sayısı da önemlidir. Takipçi sayısı aynı olan iki hesap arasında beğeni, yorum ve görüntülenme sayısı fazla olan hesap doğal olarak daha fazla gelir elde edecektir. Bunun haricinde kullanılan para kazanma yönteminin de geliri büyük ölçüde değiştirdiği görülmektedir. Kullanılan yöntemler ve getirebileceği kazançlar hakkında detaylı bilgiye “İnstagram’dan para kazanma yolları nelerdir?” başlığından ulaşabilirsiniz.

İnstagramdan para kazanmak için çalışanların gelirleri yukarıda sayılan etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Bir örnek vermek gerekirse 100.000 takipçiye sahip bir İnstagram hesabının bir paylaşım için elde ettiği gelir 500 ile 3500 TL arasında değişmektedir. Bu örnekte etkileşimi yüksek, takipçileri aktif, güvenilir olan hesaplar doğal olarak üst sınıra yakın bir gelir elde edecektir. 100.000 takipçi sayısına sahip bir hesabın elde edebileceği gelir aralığı referans alınarak farklı sayıdaki takipçiye sahip hesapların kazanacağı miktarlar da tahmin edilebilir.

İnstagramdan para kazanmak 9

İnstagram’dan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnstagramdan para kazanabilmek için seçilebilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin iyi bir şekilde analiz edilmesi ve gerekli koşullar sağlandıktan sonra işe başlanması gerekmektedir. Aksi taktirde güzel paylaşımlara sahip bir İnstagram hesabı ile milyonlar arasında kaybolunur ve hiçbir gelir elde etmeden aylar geçirilebilir. Böyle bir sorun oluşmaması için her bir para kazanma yönteminin altında atılması gereken adımlar hakkında detaylı bilgiler verilmiştir. İnstagram dışındaki İnternetten para kazanma yöntemlerini keşfetmek için diğer sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

1. Viral Reklamlarla İnstagramdan Para Kazanmak

Viral reklamlar, binlerce takipçiye sahip İnstagram hesapları tarafından sıklıkla yayınlanmaktadır. Çünkü bu reklamları yayınlamak için hem herhangi bir sermayeye gerek yoktur hem de paylaşım başına kayda değer gelirler elde edilebilmektedir. Ayrıca viral olarak yapılan reklamlarda pazarlanmak istenen hizmet ya da ürün takipçilerin gözüne sokulmadığı için hesap sahibi ile takipçiler arasındaki güven zedelenmemektedir. Viral reklam yapanların gelirleri takipçi sayısına göre değişiklik göstermektedir. 100 bin takipçi sayısına ve %10 oranında etkileşime sahip hesapların yapacağı viral reklam paylaşımı başına 500 ile 1500 TL arasında ödeme yapılmaktadır. Viral reklamın ve hesabın sektörünün de elde edilen gelirlerin değişmesinde etkisi vardır.

İnstagram'dan para kazanmak 3

Organik Takipçi Sayısı ve Etkileşim Oranı Nasıl Arttırılır?

Viral reklam yaparak İnstagramdan para kazanmak için mümkün olduğunca fazla takipçi sayısına sahip olunması gerekmektedir. Takipçi sayısının organik olarak artması da önemlidir. Para ile satın alınan takipçilerin etkileşim oranı bir hayli düşük olmasıyla birlikte takipten çıkma eylemi sık görülmektedir. Bu yüzden takipçi sayısını organik olarak attırmak için;

  • Kaliteli paylaşımlar yapılmalı.
  • Paylaşımların arasından geçen süre çok uzun olmamalı (Maksimum 3 gün)
  • Takipçileri etkileşime teşvik edecek anket, soru cevap ve kampanyalar düzenlenmeli.
  • Paylaşımlara mümkün olduğunca alakalı etiketler eklenmeli.
  • Paylaşılan fotoğraf ya da videoların kalitesi yüksek olmalı.
  • Farklı İnstagram hesabı ile iş birliği yapılarak İnstagram takipçisi karşılıklı arttırılmalı.
  • Viral reklam paylaşımının paylaşıma oranı maksimum %50 olmalı.

Takipçilerinizle etkileşimi arttırmak hakkında daha detaylı bilgilere ve taktiklere ulaşmak için İnstagram takipçi arttırma yolları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İnstagramdan para kazanmak 8

Reklam Verenlere Nasıl Ulaşılır?

Takipçi sayısını ve etkileşim oranını arttırdıktan sonra İnstagramdan para kazanmak için viral reklam veren firmalarla iletişime geçilmesi gerekmektedir. Her ne kadar yüksek takipçi sayısına sahip İnstagram hesaplarına markalar kendileri ulaşsa da reklam almak için çaba göstermek daha yüksek gelir elde edilmesine yardımcı olacaktır. Markalara ulaşabilmek için ilk yöntem viral reklam yapan İnstagram hesaplarını incelemektir. Bu hesapların paylaşımları üzerinden hangi firmaların ne şekilde viral reklam verdiği anlaşılabilir. İncelenen reklamlardan hangilerinin hesaba uygun olduğu tespit edilip gerekli firmaların çeşitli iletişim kanallarına ulaşılabilir. Firmalara ulaşmak için kullanılan bir diğer yöntem İnstagram hesabıyla alakalı ürünleri incelemektir. İnceleme sonrasında yine hesaba uygun olduğu tespit edilen ürünlerle alakalı firmalara ulaşılabilir ve reklam alınabilir.

2. Ürün Satarak İnstagram’dan Para Kazanmak

Ürün satarak İnstagramdan para kazanmak, İnstagramdan para kazanma yolları arasında en kazançlı olanıdır. Doğru bir pazarlama stratejisi ve biraz da sermayeyle bir ayda 50.000 üzerinde gelir elde edilebilir. Bu yöntem üç farklı şekilde uygulanabilmektedir; Satış ortaklığı, toptan alınan ürünleri satma ve kendi üretiminiz olan ürünleri satma. İnstagram üzerinden genellikle toptan üretilen ürünler satılmaktadır. Ancak diğer yöntemler kullanılarak da kayda değer bir kazanç elde etmek mümkündür. Bu yöntemlerin nasıl uygulanacağı hakkında detaylı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Toptan Ürün Satışı Yaparak Para Kazanmak

İnstagram üzerinde toptan ürün satışı yaparak para kazanmak için yüklü bir sermayeye ihtiyaç vardır. Sermaye sorunun çözülebilmesi ve küçük sermayeyle işe başlanabilmesi için farklı yöntemler uygulanabilir. Bu yöntemlerden en popüleri ürünleri toptan satın almak yerine sipariş verildiğinde depodan müşteriye aktarılmasını sağlamaktır. Bu sayede hem herhangi bir maddi riskin altına girilmeyecek hem de işin gidişatı hakkında gelecek tahminleri yapılarak farklı adımlar atılabilecektir.

İnstagramdan para kazanmak 7

Toptan ürün satın alıp sonrasında İnstagram takipçilerine pazarlayarak gelir elde edebilmek için takipçi kitlesinin ve ürünün iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Ürünlerin mümkün olduğunca popüler ve kaliteli olması gerekmektedir. Aksi taktirde İnstagram hesabına yapılan olumsuz geri bildirimler sonucunda satışların miktarı günden günde düşmekte ve elde edilen gelir günden güne azalmaktadır. Bunun dışında ürünlerin takipçi kitlesine uygun, kullanışlı ve ucuz olması satışları arttıracaktır. Ayrıca takipçi kitlesinin değerlendirilmesi pazarlama yöntemlerinin geliştirilmesine katkıda bulunarak İnstagram’dan para kazanma eyleminin kolaylaşmasına vesile olacaktır.

Satış Ortaklığı Yaparak İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’da satış ortaklığı yaparak para kazanmak diğer yöntemlere göre oldukça kolaydır. Ancak bu yöntemde yüklü miktarda gelir edebilmek için oldukça fazla takipçi sayısına sahip olmak gerekmektedir. Bu takipçilerin de ürünle ilgili aktif ve etkileşime açık olması gerekmektedir. Bu koşullar sağlandıktan sonra tek yapılması gereken bir e-ticaret sitesiyle anlaşmaktır. Anlaşmadan sonra herhangi bir ürünün satış linki hikayelerde ya da resimlerde paylaşılmalıdır. Bu paylaşımlardaki linklerle siteye ulaşıp ürün satın alan kişilerin ödedikleri miktarın bir kısmı komisyon olarak paylaşımı yapan İnstagram hesabına ödenmektedir. Satış ortaklığı yaparak kazanç sağlamak istiyorsanız daha detaylı bilgilerin yer aldığı satış yaparak İnstagram’dan para kazanmak sayfasına gidebilirsiniz.

Kendi Ürünlerinizi Satarak Para Kazanmak

İnstagram üzerinden kendi ürettiği ürünleri satarak para kazanan pek çok kişi bulunmaktadır. Bu yöntemle başarıya ulaşılabilmesi için mümkün olduğunca ürünle alakalı kişilerin hesabı takip etmesi sağlanmalıdır. Aksi taktirde takipçi sayısı fazla olsa dahi satış yapmadan aylar geçirilebilir. Bunun önüne geçilmesi için makalemizin önceki bölümlerinde de bahsettiğimiz gibi ürünlerin fiyatı makul olmalı, taşınması kolay olmalı ve alakalı İnstagram hesapları ile ortaklık yapılmalıdır. Bu sayede İnstagram’dan para kazanmak kolaylaştırılabilir. Satılabilecek ürünler kitap, resim, dekorasyon malzemeleri, çiçek, kıyafet hatta yemek bile olabilir.

3. Yorum, Beğeni ve Takipçi Satarak İnstagram’dan Para Kazanmak

Altına hücum döneminde altın arayanlardan çok kürek satanların para kazandığı düşünülürse İnstagram takipçisi, yorumları ve beğenileri satmak İnstagram’dan para kazanmak için ideal yol olarak görülebilir. Ancak bu yöntemi uygulayabilmek için oldukça fazla teknik bilgiye ve sermayeye ihtiyaç vardır. Öncelikle bu işe girişecek kişilerin iyi bir yazılımcı olması gerekmektedir. Yazılım hakkında herhangi bir bilgisi olmayan kişilerin ise belli bir ücret karşılığı gereken programları temin etmesi gerekir.

İnstagramdan para kazanmak 5

Yorum, beğeni ya da takipçi satışı yapmak isteyen kişilerin internet sitesi açması gerekmektedir. İnternet sitesi açmak için de SEO, grafiksel ve donanımsal bilgiler konusunda uzman olması gerekmektedir. Yine bu hizmetler de belirli ücretler karşılığında uzmanlardan alınabilir. Sonrasında takipçi datasına sahip olan sitelerden bayilik satın alınmalı ve sahip olunan siteyle bağlantısı gerçekleştirilmelidir. Ardından İnstagram ve belirli platformlar üzerinden reklamı yapılarak satışlar gerçekleştirilebilir. Yorum, beğeni ve takipçi satarak İnstagram’dan para kazanmak isteyen kişiler SMM panel nasıl açılır? sayfasını inceleyerek atılması gereken adımlar hakkında önemli bilgilere ulaşabilir. İnstagram üzerinden değil de farklı bir online platform üzerinden para kazanmak isteyen kişiler ise İnternetten para kazanma yolları sayfamızı ziyaret edebilir.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer teklif açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.