İNG Bank Kimin? Hangi Ülkenin?

ing bank Kimin ing bank Hangi Ülkenin 2

İNG Bank kimin ya da İNG Bank hangi ülkenin öğrenmek isteyen okurlarımız makalemizi inceleyebilir ve ortaklık yapısına dair bilgi alabilir. Ek olarak, yazımıza konu bankanın geçmişten günümüze hangi yatırımlar ile gelişim sağladığı, ne gibi hizmetlere sahip olduğu ve el değiştirip değiştirmediğine dair bilgiler içeriğimiz devamında bulunmaktadır.

Türkiye’ye yeni giriş yapan bankalardan biri olmasına rağmen pek çok vatandaş tarafından tercih edilen İNG Bank kimin merak edilmektedir. Sahip olduğu ilginç ortaklık yapısı, bankanın menşeine dair olan ilginin artmasına sebep olmaktadır. Bu ilgi dahilinde İNG Bank hangi ülkenin sorusu da sorulmaktadır. Banka, son zamanlarda yapmış olduğu reklam kampanyaları ile Türk vatandaşlarının merak konusu olmuştur. Özellikle isminde bulunan “Bank” ibaresini kaldırması hem sektördeki isimler hem de vatandaşlar tarafından oldukça iddialı ve ilginç karşılanmıştır. Bu reklam kampanyasının ardından, vatandaşların kafasında bankaya dair İNB Bank açılımı nedir, İNG Bank güvenilir mi gibi pek çok soru işareti oluşmaya başlamıştır.

İNG Bank Kimin? Hangi Ülkenin?

İNG Bank kimin sorusuna net bir cevap verilebilmesi için ülkemizdeki özel durumuna göz atılması gerekmektedir. Bankanın Türkiye’ye girişi Oyakbank’ın satın alınmasıyla olmuştur. 2007 senesinde gerçekleşen bu satın alım işlemi sonrasında Türk menşeili Oyakbank’a ait tüm malvarlıkları ve şirketler İNG Group’a geçmiştir. Sonrasında Oyakbank’ın sahip olduğu tüm şubelerin isimleri İNG Bank olarak değiştirilmiştir. 2008 yılında hizmet vermeye başlayan bankanın ismi 2019 yılında tekrardan değiştirilmiş ve İNG olmuştur. Banka 2007 yılında satın alım işlemi tamamlandığından beri ING Group’a ait Hollanda menşeili bir kuruluş olarak hizmet vermektedir. İNG Bank hangi ülkenin öğrenen okuyucularımızdan İNG Bank açılımı nedir sorusu da sık sık gelmektedir. ING isminin açılımı International Netherlands Group olarak bilinmektedir. Bankanın güncel ortaklık yapısı ise aşağıdaki tablodan görülebilir.

ing bank kimin ing bank hangi ülkenin

İNB Bank Güvenilir Mi?

Türkiye pazarına yeni giren bir kuruluş olması sebebiyle İNG Bank güvenilir mi sorusu sık sık sorulmaktadır. Türkiye’de hukuksal kurallar çerçevesinde hizmet vermekte olan İNG Bank, BDDK tarafından denetlenen bir kuruluştur. Buna bağlı olarak bankanın verdiği tüm hizmetler gerekli denetimlerden geçirilmektedir. Bu koşullarda kişilerin bankayı kullanıp kullanmayacağı kendi tercihleri kapsamındadır.