Faturalı Hatta Kredi Başvurusu 2021

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Faturalı hatta kredi başvurusu yapıp acil nakit para ihtiyacını gidermek isteyen vatandaşlarımız makalemizden yardım alabilir. Bu yöntem sayesinde kredi mantığıyla taksitli bir şekilde telefon alınabilmekte ve bu telefon satılarak acil nakit ihtiyacı giderilmektedir. Kredi nitelikli bu fırsattan yararlanılabilmesi için kişilerin Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom bayilerinden destek almaları gerekmektedir. Bu operatörlerin taksitli telefon satışı için koyduğu şartlar vardır. Koyulan şartlar ve başvuru kanalları gibi pek çok bilgiye yazımızın devamından ulaşılabilir.

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Verilir?

Ekonominin dünya çapında zor durumda olduğu bu günlerde, nakit para ihtiyacının giderilebilmesi için kredi çekilebilmektedir. Ancak pek çok kişi hali hazırda kredi borcu olduğu için bankalardan olumsuz yanıt almaktadır. Bu olumsuz yanıtlar karşısında çaresiz kalan kişiler faturalı hatlara kredi hizmetinden yararlanabilmektedir. Tam olarak kredi olmasa da kredi mantığıyla çalışan bu sistemden yararlanmak isteyen kişilerin Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom operatörüne sahip olması gerekmektedir. Bu operatörlerden hizmet alan kişilerin ise tarifeleri faturalı olmalıdır. Faturasız hat kullanan kişiler faturalı hatta kredi başvurusu için faturalı hizmete geçiş yapabilir. Faturalı hatta geçiş yapıldıktan sonra “Ek Cihaz Ücreti” adı altında 12 aya kadar taksit ile 7000 Türk Lirası’na kadar olan telefonlar satın alınabilmektedir.

Telefon operatörlerinin belirlediği şartlara göre faturalı hat kredi için şart koşulmaktadır. Kullanılan “kredi” terimi sebebiyle telefon almak isteyen pek çok vatandaş bu işlemin bankalar aracılığıyla yapıldığını sanmaktadır. Ancak bu işlem taksitle ev eşyası almaktan farksızdır. Yani kişilerin faturalı hatla telefon alabilmesi ya da daha sonra satabilmesi için bankalardan herhangi bir izin alınmasına gerek yoktur.

Faturalı Hatta Kredi Çekimi Kar Zarar Değerlendirmesi

Faturalı hatta kredi çeken ya da çekmek isteyen kişilerin en merak ettiği noktalardan birisi alınan telefonun satılmasıdır. Bilinmesi gerekir ki taksitle telefon alımında operatör şirketleri yüksek oranda fiyat farkı talep etmektedir. Örnek vermek gerekirse; piyasa fiyatı 4500 Türk Lirası olan iPhone SE 64 GB cihazı operatör şirketlerinde 3 taksitle toplamda 5300 Türk Lirası’na satılmaktadır. Bu fiyat farkının yanında tekrar satış işlemleri esnasında da telefon ücreti bir miktar düşmektedir. Kabı açılmasa dahi ikinci el olarak kabul edileceği için telefonun fiyatı 4000 TL’ye kadar düşebilmektedir.

Hesaplama yapıldığında 4000 lira acil nakit ihtiyacı için kişi 3 ayda 5300 Türk Lirası ödeme yapmaktadır. Bu sebeple faturalara hatlara kredi başvurusu adı verilen bu yönteme son çare olarak başvurulması gerekmektedir. Çünkü pek çok banka 3 ay vadeli 4000 TL tüketici kredisi için sadece 4150- 4200 Türk Lirası arasında geri ödeme talep etmektedir. Yani kişilerin masrafı bu yöntemle karşılaştırınca çok düşük olacaktır. Düşük faizli kredi çekme imkânı bulunan okuyucularımızın “Faizsiz Kredi Veren Bankalar” yazımızda bulunan bankalardan yardım alması önerilmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu 2

Faturalı Hatlara Kredi Şartları

Yukarıda bulunan şartlar dahilinde telefon alıp sonrasında satış işlemini gerçekleştirerek faturalı hatlara kredi yöntemiyle acil para ihtiyacını gidermek isteyen kişilerin karşılaması gereken bazı koşullar vardır. Öncelikle kişilerin cihaz alımını yapacağı operatöre ait faturalı hattı olması gerekmektedir. Operatörler herhangi bir suiistimalin önüne geçmek için hatların en az 6 aydır aynı operatör üzerinde olmasını şart koşmaktadır. Bazı operatörler ise cihaz alımı yapacak kişilerden aynı operatörde kalma sözü almaktadır. Bu sözün süresi her operatör için değişiklik göstermektedir. Bunun yanında hatta sahip olan kişilerin kredi notu ve aylık maaşları gibi değişkenler de alınacak cihazın ücretinin belirlenmesine etkide bulunmaktadır. Ancak pek çok operatör gelir belgesi ya da maaş bordrosu gibi belgeler talep etmemektedir.

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell faturalı hatta kredi başvurusu yapılabilen operatörler arasındadır. Hukuksal düzenlemeler çerçevesinde bu operatörden taksitli cihaz alımı yapacak kişilerin bazı koşullara dikkat etmesi gerekmektedir. Yapılan son değişikliklere göre 3500 Türk Lirası üzerinde ücrete sahip olan telefonlar en fazla 3 ay taksit ile satılmaktadır. Bu fiyatın aşağısındaki cihazlar ise 12 aya kadar taksitlendirilebilmektedir. Financell adıyla sunulan Turkcell faturalı hatta kredi hizmetinden yararlanabilmek için kişilerin ödenmemiş faturasının bulunmaması gerekmektedir.

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Türk Telekom faturalı hatta kredi veren bir diğer operatör şirketidir. Aynı Turkcell’de olduğu gibi Türk Telekom’dan da cihaz alınabilmesi için en az 6 aylık faturalı müşteri olunması gerekmektedir. Bu operatörden alınacak 3500 TL ve üzeri telefonlar için sadece 3 aylık taksitlendirme yapılabilmektedir. Bunun aşağısında ücrete sahip telefonlar ise 12 ay taksitle alınabilir.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Vodafone faturalı hatta kredi veren firmalar arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Tarifeye ek akıllı telefon ismiyle sunulan bu hizmet içerisinde diğer operatörlerde bulunan fiyatlandırma ve taksitlendirme sınırları geçerlidir. Ancak telefonların fiyatları ve ortaya çıkan masraf değişkenlik gösterebilir.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer fırsatı açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.