Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2021

Faizsiz kredi veren bankalar sayıca fazladır. Bankaların belirlemiş olduğu şartlar sağlandığı taktirde sıfır faizli kredi almak mümkündür. Faizsiz kredi veren bankalar aracılığıyla kredi çekmek için ilk olarak hangi bankaların bu işlem uygun olduğunun tespit edilmesi gerekmektedir. Faizsiz krediye uygun bankalar ve geçilmesi gereken prosedürler hakkında detaylı bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası, Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olması sebebiyle faizsiz krediye en sıcak yaklaşan kurumlardan birisidir. Kendi işini sürdürmekte olan ya da iş kurarak hem bağımsız bir işletme yaratmak hem de istihdam sağlamak isteyen kişilere faizsiz kredi vermektedir. Ziraat Bankası sunmakta olduğu sıfır faizli kredi hizmetiyle çekilen para miktarının 5 yıl içinde ödenmesi şartı koşmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası’ndan en fazla 100.000 Türk Lirası faizsiz kredi çekilebilmektedir. Bunun üzerinde çekilecek olan rakamlar için faiz devreye girmektedir. Prosedürler hakkında detaylı bilgiler Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden alınabilir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2

Denizbank Faizsiz Kredi

Denizbank müşterilerinin para ihtiyaçlarını faizsiz olarak karşılayabilmek için Ziraat Bankası’ndan daha farklı şartlara sahiptir. Denizbank müşterilerinin sıfır faizli kredilerden yararlanabilmesi için mutlaka ticari bir hesaba sahip olmaları gerekmektedir. Ticari hesaba sahip olan kişilerin ise bu hesaptan minimum 2 tane olmak üzere, otomatik ödeme talimatı vermesi şartı bulunmaktadır. Bu şartları yerine getiren müşteriler prosedürleri eksiksiz bir şekilde takip ettiği taktirde 1000 Türk Lirası’na kadar faizsiz kredi çekebilmektedir. Faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alan Denizbank’tan çekilen kredinin vadesi maksimum 12 ay olarak belirlenmiştir. Krediye başvuru için Denizbank müşteri hizmetleri aranabilir.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

İslami bir ülkenin bankası olması sebebiyle Müslüman vatandaşlarımızın çekeceği faizsiz krediler için en uygun banka Kuveyt Türk’tür. Dini prensiplere uygun bir şekilde, faiz talep etmeden müşterilerinin kredi ihtiyaçlarını karşılayan Kuveyt Türk, kredi gerektiren alışverişlerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Murabaha yöntemiyle çalışmakta olan bu bankadan sıfır faizli kredi çekmek isteyen vatandaşlarımıza İhtiyaç Kart çıkarılmaktadır. Bu kartla yapılan alışverişlerin toplam miktarı ay sonunda ekstre haline getirilmektedir. Yapılan alışverişte harcanılan miktara göre 46 aya varan vadelerle geri ödeme yapılabilmektedir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle en yakın şubeye başvuruda bulunması gerekmektedir. Faizsiz kredi veren bankalar hakkında daha detaylı bilgi almak ve kredi notunuzun bunun için uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız kredi notu sorgulama sayfasını ziyaret edilebilirsiniz.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer teklif açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.