Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2021 listesinde bulunan kurumlara başvuru yapılarak düşük faizli kredi alınabilir. Bankaların hangi şartlara sahip olduğunu ve ev hanımlarına yüzde kaç faizle bu hizmeti sunduğunu öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz makalemizin devamını okuyabilir. Ek olarak makalemizin devamından, ev hanımlarına kredi başvurusu nasıl yapılır öğrenilebilmektedir.

Ev Hanımına Kredi Fırsatı

Ev hanımları, evin çekip çevrilmesinden sorumlu olan, genellikle çocukların bakımını üstlenen ve bu görevleri sebebiyle herhangi bir işte çalışamayan kişilerdir. Herhangi bir işte çalışacak fırsat bulamayan ev hanımlarının sabit gelirlerinin olmaması pek çok alanda dezavantaja sahip olmalarına sebep olmaktadır. Ev hanımları, özellikle bankacılık işlemlerinde birçok sorunla karşılaşmaktadır. Bu sorunların en başında da kredi çekememek gelmektedir. Bazı bankalar kendi finansal çıkarlarını korumak amacıyla ev hanımına kredi vermemektedir. Bu durum ev hanımlarının finansal desteğe sahip olduğu zamanlarda büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Yeni yapılan düzenlemeler ışığında, bankacılık işlemlerinde ev hanımlarının karşılaştığı sorunlar yavaş yavaş çözülmeye başlamıştır. Günümüzde, birçok banka herhangi bir geliri olmayan ev hanımlarının kredi başvurularını dikkate almaktadır. Ancak yapılan başvurular “ev hanımı” statüsü altında değil “gelir belgesiz, maaş bordrosuz” statüsü altında incelenmektedir. Yani başvuru yapan ev hanımlarının daha öncesinde yaptığı finansal işlemlerden kredi notlarına kadar pek çok değişken dikkate alınmaktadır. Önceden kefilli ya da kefilsiz kredi çeken ve kredi borçlarını düzenli olarak ödeyen kişilerin kredi notları genellikle yüksek olmaktadır. Bunun yanında bankada bulunan nakit para miktarı ve sahip olunan taşınır ve taşınmaz mallar kredi notunu artıran diğer faktörler arasındadır. Kredi notu yüksek olan ev hanımlarına kredi verilme olasılığı daha yüksektir. Kredi notunu öğrenmek isteyen ev hanımları “Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?” sayfamızı ziyaret edebilir.

Ev Hanımları Kredi Çekebilir Mi?

Ev hanımları kredi çekebilir mi sorusu pek çok vatandaş tarafından sorulmaktadır. Bu sorunun cevaplandırılabilmesi için kişilerin hangi şartlar altında kredi başvurusunu gerçekleştirdiklerinin bilinmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak, kredi notu iyi olan, ipotek gösteren ya da aylık geliri olan ev hanımlarının kredi çekebilmesinin önünde hiçbir engel yoktur.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Şartları

Ev hanımlarına kredi başvurusu şartları bankadan bankaya değişse de karşılanması gereken bazı genel koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar karşılanmadığı taktirde kişinin kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanma ihtimali oldukça yüksektir. Fakat yine de şartları karşılamayan ev hanımlarının şanslarını denemeleri ve listemizde bulunan bankalara başvuru yapmaları önerilmektedir. 2021 yılı itibariyle güncellenen şartlar aşağıdaki şekildedir.

 • Herhangi bir idari ya da yasal takibin olmaması gerekmektedir.
 • Geliri olmayan ev hanımları ipotek ya da kefil göstermelidir.
 • Herhangi bir işte çalışılmıyorsa ipotek gösterilmesi gerekmektedir. Evli olan ev hanımları ipotek gösterebilmek için eşlerinin yazılı onayını almalıdır.
 • Kredi notu bankanın belirlediği sınırın üzerinde olmalıdır.
 • Başvurulan bankaya ödemesi gecikmiş herhangi bir kredi borcunun bulunmaması gerekir.
 • Kira geliri, ek gelir, ve devlet yardımı gibi kazançların belgeleri bankaya sunulmalıdır.
 • Babadan ya da eşten kalma emekli aylığı varsa belirtilmelidir.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021 (1)

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2021

Birçok köklü ve bilindik banka ev hanımlarına destek olmak amacıyla düşük faizli kredi fırsatı sunmaktadır. Bankaların sunmuş olduğu vade ve faiz oranları farklılık göstermektedir. Detaylı bilgilere aşağıda bulunan ev hanımlarına kredi veren bankalar 2021 listesinden ulaşılabilir.

Yukarıda bulunan bankaların yanında postaneden de ev hanımına kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler internet bankacılığından, mobil bankacılıktan, telefon bankacılığından ya da şubelerden yardım alınabilmektedir. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan başvuruların onaylanabilmesi için şubeye gidilmesi gerekmektedir. Bu sebeple kişilerin işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilmesi için öncesinde internet bankacılığından gerekli bilgileri doldurması sonrasında da şubeye gitmesi önerilmektedir. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu yapan kişiler olumlu cevap almaları durumunda %1,69 faiz oranından yararlanabilir. Ancak bilinmesi gerekir ki kredi notu faizin belirlenmesinde büyük bir etkendir. Yani kredi notu düşük olan ev hanımları için belirlenen faiz oranı daha yüksek olabilir. 36 ay vadeye kadar verilen bu krediden yararlanmak isteyen kişilerin limitlerinin belirlenebilmesi için banka şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Akbank Ev Hanımına Kredi

Akbank ev hanımına kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Kişiler başvuru yapmak için çeşitli bankacılık kanallarını kullanabilmektedir. 50.000 Türk Lirası’na kadar çekilebilen bu kredi için belirlenen faiz oranı, vade miktarına, sigortaya ve kredi notuna göre değişkenlik göstermektedir. Yüzde kaç faiz oranına tabi olacağını öğrenmek isteyen kişiler Akbank müşteri hizmetleri üzerinden yardım alabilir. Kişilerin banka şubeleri haricinde diğer kanallar üzerinden başvuru yapabilmeleri için daha öncesinde banka hesabına sahip olmaları gerekmektedir.

ING Ev Hanımına Kredi

ING ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Henüz Türkiye pazarında yeni olmasına rağmen pek çok müşteriyi kendine çekmeyi başaran banka, sunmuş olduğu bu hizmetle de hitap ettiği kitleyi genişletmiştir. %1,54 faiz oranıyla sunulan bu hizmetten 36 aya kadar vade ile yararlanılabilmektedir. Uygulanan faiz oranı kişilerin mevcut kredi ürünleri ve kredi notlarına göre değişkenlik göstermektedir. 50 Bin Türk Lirası’na kadar verilebilen ev hanımı kredisi için kişilerin şubeleri ziyaret etmesi gerekmektedir. Başvuru yerine daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler müşteri hizmetlerini arayabilir.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank, diğer bankalardan farklı olarak, ev hanımlarına özel paketler çerçevesinde kredi hizmetlerini sunmaktadır. “Ev Hanımı Paketi” adı altında sunulan kredi hizmetlerinde “Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap” ve “Özel Altın Günleri” fırsatları da bulunmaktadır. Bu fırsatlardan yararlanmak ve Denizbank’a kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları değerlendirmeleri önerilmektedir.

 • Denizbank ev hanımlarına maksimum 12 ay vade ile kredi vermektedir.
 • Faiz oranları ev hanımlarının sahip olduğu kredi notuna ve geçmişteki finansal hareketlerine göre belirlenir.
 • Maksimum 10 Bin Türk Lirası’na kadar ev hanımına kredi
 • Ev hanımlarına kredi başvurusu için kişilerin kefil ya da teminat göstermesi gerekir.
 • Evini teminat göstermek isteyen ev hanımlarının eşinin yazılı onayını almaları gerekir.
 • Kefil gösterilmesi durumunda kefil gösterilen kişinin kredi notu ve finansal profili dikkate alınır.

Şekerbank Ev Hanımı Kredisi

Şekerbank, düşük faiz oranlarıyla ev hanımı kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisi kapsamında verilen bu kredi için sunulan faiz oranı %1,94 olarak belirlenmiştir. Ev hanımları diledikleri taktirde 36 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanabilmektedir. Gelir belgesiz kredi olarak da kabul edilebilecek bu kredi türünde artan taksit seçeneği de bulunmaktadır.

Enpara Ev Hanımına Kredi

Enpara ev hanımına kredi hizmetleri sunan bankalar arasında bulunmaktadır. Ev hanımları bu bankadan 10.000 ile 40.000 Türk Lirası arasında kredi çekebilmektedir. 12 ile 36 ay arasında vade seçenekleri bulunan bankanın bu hizmet için belirlemiş olduğu faiz oranı %1,69’dur. Kişilerin kendilerine özel faiz oranını öğrenebilmeleri için müşteri hizmetlerini aramaları ya da banka şubelerini ziyaret etmeleri tavsiye edilmektedir.

Postaneden Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar haricinde PTT yardımıyla da ev hanımı kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Postaneden ev hanımlarına kredi başvurusu için kişilerin kimlik belgelerini ve diğer gerekli belgelerini beraberlerinde götürmeleri gerekmektedir. Aktifbank dahil olmak üzere pek çok bankaya PTT aracılığıyla kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ancak bilinmesi gerekir ki postaneden ipotekli ya da teminatlı kredi başvurusu yapılabilmektedir. 36 ay vade ile sunulan bu kredi fırsatından yararlanmak isteyen kişiler 60.000 Türk Lirası’na kadar kredi çekimi yapabilir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2021 makalemizi okuyan ziyaretçilerimize “Faizsiz Kredi Veren Bankalar” sayfası da önerilmektedir.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer fırsatı açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.