Engellilere Kredi Veren Bankalar 2021

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2021

Engellilere kredi veren bankalar 2021 listemizden bankaların sunmuş olduğu çeşitli kredi avantajlarına ulaşılabilmektedir. Bunun yanında KOSGEB’in engelliler için sunmuş olduğu hibe ve destekler ilgili bilgiler de makalemizde bulunmaktadır. Bu destek ve hibelerden yararlanan engelli vatandaşlarımız kendi işlerini kurabilmekte ve devletin iş sahibi engellilere sunmuş olduğu ayrıcalıklardan yararlanabilmektedir.

Engellilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Engellilere kredi veren bankalar arasında pek çok köklü finans firması bulunmaktadır. Bu firmalar, yeterli koşullara sahip olan engelli vatandaşlara düşük faizli kredi hizmeti sunmaktadır. Sunulan hizmet dahilinde engelli konut kredisi de bulunmaktadır. Bu sayede kişiler, kısa süre içerisinde ev sahibi olabilmekte ve diğer vatandaşlar gibi yaşamlarını olağan bir şekilde sürdürebilmektedir.

Ziraat Bankası Engellilere Faizsiz Kredi

Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi hizmeti dahilinde çok düşük faiz oranıyla ihtiyaç ve konut kredisi sunmaktadır. Engelli kredisi kapsamında, yeterli kredi puanına sahip kişiler, %1,79 faiz oranından yararlanabilmektedir. Diğer pek çok bankayla karşılaştırıldığında düşük olarak kabul edilebilecek bu faiz oranı engelli vatandaşlara büyük kolaylık sağlamaktadır. 36 ay vadeye kadar çekilebilecek bu krediden yararlanan banka müşterilerine çeşitli alanlarda indirimler de yapılmaktadır. Kişilerin Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi başvurusu gerçekleştirmek için şubelere gitmeleri ya da Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramaları önerilmektedir.

PTT Aracığıyla Engelli Kredisi

PTT aracığıyla bankalardan engelli kredisi çekilebilmektedir. Başvuru için gereken belgeler PTT Bank şubelerine iletilerek işlemler başlatılabilir. Düşük faizli kredi hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşların bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir. Şartların arasında kredi notunun yüksek olması da bulunmaktadır. Finansal geçmişi güçlü olan ve kredi borçlarını zamanında ödeyen kişilerin genellikle kredi notu yüksek olmaktadır. Ancak kesin bilgiye sahip olmak isteyen vatandaşlarımız “Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?” sayfamızı ziyaret edebilir.

Akbank Engelli Konut Kredisi

Akbank engelli konut kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Düşük faizle sunulmakta olan bu kredi için kişilerin engelli olduklarını belirten belgeler ile şubelerde başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 1 Milyon Türk Lirası’na kadar çekilebilen engelli konut kredisi için 120 aya kadar vade seçeneği sunulmaktadır. Faiz oranı %1,39 olan bu hizmet için Akbank müşteri hizmetlerinden daha detaylı bilgiler elde edilebilmektedir.

Yukarıdakiler dışında engellilere kredi veren bankalar arasında Denizbank, Yapı Kredi, Halkbank, Garanti BBVA ve Albaraka Türk de bulunmaktadır.

Engellilere Kredi Veren Bankalar 2021 (1)

KOSGEB Engelli Desteği

Engelli kredisi kapsamında KOSGEB engelli desteği de sayılabilir. KOSGEB’den destek alan engelli vatandaşlarımızın belirli bir tutarda geri ödeme yapmasına gerek yoktur. Girişimcilik kursu kapsamında verilen bu hibe sayesinde 10.000 Türk Lirası’na kadar ekstradan destek alınabilmektedir. Bu destekten yararlanmak isteyen kişilerin ilk olarak Girişimcilik eğitimi başvurusu yapması gerekmektedir. Girişimcilik eğitimi başvurusu için detaylı bir şekilde hazırlanan “KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu” yazımız okunabilir. Bunun haricinde engelli vatandaşlarımız için aşağıdaki şartların karşılanması gerekmektedir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • KOSGEB’den daha öncesinde hibe almış olmamak
  • Okuma yazma bilmek
  • %40 veya üzerinde engelli raporuna sahip olmak
  • Herhangi bir terör örgütü mensupluğuna dair yükümlü olmamak

Gerekli şartları karşılayan ve girişimcilik belgesi alan engelli vatandaşlarımız engellilere kredi kapsamında KOSGEB hibelerinden yararlanabilmektedir.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer fırsatı açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.