Bankadan Satılık Araçlar 2021

Bankadan Satılık Araçlar 2021

Bankadan satılık araçlar hakkında bilgi edinmek ve icralık satılık araba almak isteyenler makalemizden detaylı bilgilere ulaşabilir. Bunun yanında hangi bankaların icralık araçlar sattığına dair bilgiler de yazımızın devamında bulunmaktadır. Kişiler bankaların makalemizde bulunan sitelerini ziyaret edebilir ve diledikleri aracı satın almak için talep oluşturabilir. Satın alım taleplerinin işleme alınabilmesi için kişilerin banka şubelerini ziyaret etmesi gerekmektedir.

Bankadan Satılık Araçlar İçin Kredi Kullanımı

Bankadan satılık araçlar genellikle ikinci el piyasasına göre daha ucuz olmaktadır. Bu sebeple pek çok kişi, arabalarını galericilerden ya da ikinci el araba satan internet sitelerinden almak yerine bankalardan almayı tercih etmektedir. Türk toplumunda icralık araç almak uygunsuz görülse de pandemi sebebiyle yükselişe geçen ikinci el araç piyasası insanları buna mecbur bırakmaktadır.

Her ne kadar icralık araçlar düşük fiyatlı olsa da pek çok vatandaş maddi durumunu zora sokmamak için kredi kullanmak istemektedir. Bankalar, icradan satılık araçlar için özel kredi fırsatları sunmaktadır. Ancak kişilerin bu kredi fırsatlarından yararlanabilmesi için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şartlar arasında en önemli olan tabii ki de kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu yüksek olan ve aldığı araç kredi çekimi için uygun görülen kişiler kredi çekebilmektedir.

İcradan Satılık Araba Nasıl Alınır?

İcradan satılık araba almak isteyen kişilerin ilk olarak ön başvuru işlemleri yapması gerekmektedir. Ön başvuru işlemleri bankaların internet siteleri ya da müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilir. Ön başvurudan sonra kişilerin ihaleye karılması gerekmektedir. İhaleye katılmak isteyen vatandaşların ihaleye giriş için satın almayı talep ettikleri araba değerinin %3 oranında tazminat yatırmaları gerekmektedir. Tazminat oranı bankadan bankaya değişmekle beraber araç değerinin %6’sına kadar çıkabilmektedir. Tazminat bedelini yatıran ve ihaleye katılmaya hak kazanan kişiler verilen internet adresi ve şifreyle açık artırmaya katılabilir.

Bankadan Satılık Araçlar 2021 (1)

İcralık Araç Satan Bankalar

Türkiye’de icralık araba satan pek çok banka bulunmaktadır. Bu bankaların tamamı açık artırma usulüyle çalışmakta ve arabaların değerini neredeyse yarı fiyattan başlatmaktadır. Bu sayede şansı yaver giden vatandaşlar ucuz fiyata kaliteli araç satın alabilmektedir. Pek çok kişi ucuz fiyata araba alma fırsatından yararlanmak istediği için vatandaşların istediklerini alabilmeleri uzun sürebilir.

Vakıfbank Satılık Araçlar

Vakıfbank satılık araçlar listesinde pek çok icralık araba bulunmaktadır. Bankadan satılık araçlar kategorisinde bulunan bu arabalar hakkında bilgi almak isteyen kişiler Vakıfbank satılık araçlar listesinden yararlanabilir. Bu listede bulunan araçların ekspertiz raporu ve teknik bilgileri de yer almaktadır. Bu sayede kişiler teklif vereceği araç hakkında detaylı bilgilere ulaşabilmektedir. İnternet adresinin yanında Vakıfbank müşteri hizmetleri üzerinden de bilgi alınabilir.

İş Bankası Satılık Araçlar

Uygun fiyata kaliteli ikinci el araba satın almak isteyen kişiler İş Bankası satılık araçlar listesine göz atabilir. İş Bankası’nın internet adresi üzerinden ulaşılabilecek listeden herhangi bir araca teklif vermek isteyen kişiler şube ile iletişime geçmelidir. Şube ile iletişime geçildikten ve açık artırma kazanıldıktan sonra işlemler hızlı bir şekilde başlatılabilir. İcradan satılık araçlar arasından herhangi birini direkt olarak satın almak isteyen kişiler şubeye gitmelidir.

Denizbank Satılık Araçlar

Denizbank satılık araçlar arasında yüksek kalitede ve düşük fiyatta arabalar bulunmaktadır. Kişilerin bu arabaları satın alabilmesi için sürekli olarak listeyi kontrol etmesi ve bankayla iletişimde olması gerekmektedir. https://www.denizbank.com/hakkimizda/tasitlar/ adresinden ulaşılabilecek listede istenilen marka ve modelde araçlar bulunabilmektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi Denizbank’ta da teklif usulüyle araba satışı gerçekleştirilmektedir.

Garanti Bankası Satılık Araçlar

Banka hacizli araç satışı yapan bankalar arasında Garanti Bankası da bulunmaktadır. Garanti Bankası satılık araçlar listesinde bulunan arabalara teklif vermek isteyen kişilerin şubeye gidip teklifte bulunması gerekmektedir. Ancak bilinmesi gerekir ki bazı dönemlerde Garanti Bankası icradan satılık araba satışını durdurmaktadır. İcralık araba satışı yapılan dönemler hakkında bilgi almak isteyen kişiler Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir.

Finansbank Satılık Araçlar

Finansbank satılık araçlar arasından dilediği arabayı seçen kişiler teklif vermek için bankayı arayabilir. Teklifin kabul edilmesi ve açık artırmanın kazanılması durumunda banka şubelerine gidilerek işlemler başlatılabilir. İşlemler noter huzurunda yapıldığı için son derece güvenli ve sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. Bankadan satılık araba ilanlarına ulaşmak isteyen kişiler Finansbank’ın internet şubesini ziyaret edebilir.

YapıKredi Satılık Araçlar

YapıKredi bankadan satılık araçlar listesiyle hem eski hem de yeni model ikinci el araçları satışa sunmaktadır. Hangi araçların satışa sunulduğuna Yapıkredi Satılık Araçlar adresinden bakılabilir. İcralık araçlar arasından hangisine teklif vereceğine karar veren kişiler teklif formunu doldurmak zorundadır. Bu teklif formu doldurulduktan ve bankaya iletildikten sonra bankadan satılık araba için teklif işlemi tamamlanmaktadır. Eğer belirlenen süre içerisinde başka birisi teklif vermezse kişi icradan satılık arabayı alabilmektedir.