Akbank Kimin? Devletin Mi?

Akbank kimin

Akbank kimin sorusu bankacılık işlemleri yapan pek çok kişinin aklındadır. 2019 yılındaki Akbank ortaklık yapısı hakkında detaylı bilgilere geçmeden önce firmanın tarihi hakkında bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Bu sayede bankanın kurucuları ve geçmişteki ortakları hakkında önemli bilgiler elde edilebilir.

1948 yılında özel bir girişimle kurulan Akbank, başlangıçta sadece Adana ve çevresinde bulunan pamuk üreticilerine finans desteği sağlamaktaydı. Bankanın yeni yatırımcılardan destek almasıyla ve kurumsal çizgisini bozmamasıyla birlikte büyüyerek tüm Türkiye’ye hizmet vermeye başlaması uzun sürmedi. Diğer bankalardan farklı olarak oldukça düşük faiz oranlarına sahip olan Akbank, bu özelliğiyle hem vatandaşların maddi sıkıntı çekmesini önledi hem de pek çok insanın maddi güç sağlayarak hayallerindeki işi kurmasına yardımcı oldu. Günümüzde pek çok kurumsal ve bireysel müşteriye sahip olan Akbank, halen daha uygun faiz oranlarıyla müşterilerine kredi vermeye devam etmektedir. Akbank’ın kredi, kredi kartı ve faiz oranları hakkında daha detaylı bilgilere Akbank müşteri hizmetleri üzerinden ulaşılabilmektedir.

Akbank kimin 2

Akbank Kimin?

30 Ağustos 1948 tarihinde hizmet veremeye başlayan Akbank, 1990 yılına kadar özel yatırımcıların ve girişimcilerin ortaklığıyla varlığını sürdürmüştür. 1990 yılında ise radikal bir kararla halka açılan Akbank, bu hamlesiyle büyümesini hızlandırmıştır. Büyüme hızı her geçen gün artan Akbank, günümüzde, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 850’nin üzerinde şubede, 16 milyona yakın müşteriye hizmet vermektedir. Firmanın bu kadar büyümesi ve dünya çapında hizmet vermesi insanların aklına “Akbank kimin” sorusunu getirmektedir.

Akbank uzun zamandan beri Sabancı Holding’in işletiminde bulunmaktadır. Ortaklık yapısı belirtilmesi gerekirse %49 Sabancı Holding ve %51 Halka açık olarak özetlenebilir. Görüleceği üzere Akbank, yerli ve özel sermayeyle işletilmektedir. Bu sermayeye katkıda bulunmak ve hisse satın almak için Akbank müşteri hizmetleri üzerinden detaylı bilgiler alınabilmektedir. Bunun haricinde internet bankacılığı üzerinden destek mesajı atılarak yapılması gereken işlemler öğrenilebilir. Akbank kimin sorusunun cevabı verildiğine göre banka hakkında daha detaylı bilgilerin alınabileceği www.akbank.com adresine gidilebilir. Bu adresten çeşitli başvurular ve internet bankacılığı işlemleri de hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi Fırsatı
Kredi Fırsatı

Eğer teklif açılmazsa size ulaşabilmemiz için lütfen e-mail adresinizi yoruma bırakınız.